هکرها حتی در آسمان هم دست از سر مردم بر نمی دارند! ، وقتی مانیتور جایگاه هواپیما جاسوس می گردد

به گزارش مجله هدیه، شاید باور کردنی نباشد اما حتی وقتی در حال سفر هوایی هستید و در هواپیما نشسته اید نیز ممکن است هدف حمله هکرها قرار بگیرید.

هکرها حتی در آسمان هم دست از سر مردم بر نمی دارند! ، وقتی مانیتور جایگاه هواپیما جاسوس می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که هکرها حتی در آسمان هم دست از سر مردم برنمی دارند .

این روزها بسیاری از سرویس های هوایی بین المللی و معتبر دنیا دارای نمایشگر هستند. اما جالب است بدانید که بعضی از این نمایشگرها دارای دوربین هایی نیز هستند. برای مثال هواپیمایی سنگاپور زیر هر نمایشگر یم دوربین نیز گذاشته است. اما نظر متخصصین فناوری درباره این دوربین چیست؟ آیا هواپیمایی سنگاپور می تواند این دوربین را روشن کند؟ چگونه از آن استفاده می گردد؟

خطوط هوایی سنگاپور پاسخ داده اند که این دوربین در واقع یک دوربین امنیتی است اما هواپیمایی سنگاپور این دوربین ها را غیر فعال نموده اند و هیچ برنامه ای برای توسعه ویژگی های آنها ندارند.اما در شرایطی که حتی مارک زاکربرگ؛ مدیرعامل فیسبوک نیز روی دوربین لپ تاپ خود برچسب می زند تا مورد حمله هکرها واقع نگردد، می توانیم مطمئن باشیم که این دوربین های نصب شده روی جایگاه های هواپیماها خطرناک نیستند؟

پژوهش های جدید نشان می دهد که پاسخ منفی است. درواقع متاسفانه هکرها می توانند با نفوذ به سیستم هواپیمایی هر کشور و انجام بعضی فرایندهای پیشرفته، به دوربین های جایگاه هواپیما نفوذ نمایند. اما شاید برایتان سوال باشد اطلاعات دوربین جایگاه های هواپیما به درد چه افرادی می خورد؟ مسئله این است که این اطلاعات می تواند در خصوص بعضی از افراد خاص خطر آفرین باشد. برای مثال افرادی که شخصیت های سیاسی، اجتماعی، مذهبی و... هستند می توانند از چنین مسئله ای نهایت ضربه را بخورند. پس اگر از این به بعد سوار هواپیماهایی شدید که دارای مانیتور و دوربین هستند نهایت دقت را داشته باشید تا دچار مشکل خاصی نشوید.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 146

به "هکرها حتی در آسمان هم دست از سر مردم بر نمی دارند! ، وقتی مانیتور جایگاه هواپیما جاسوس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرها حتی در آسمان هم دست از سر مردم بر نمی دارند! ، وقتی مانیتور جایگاه هواپیما جاسوس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید