هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب کشور

به گزارش مجله هدیه، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق از بعدازظهر امروز (29 مردادماه) در بعضی استان های جنوب کشور هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب کشور

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: تشکیل ابرهای همرفتی موجب وقوع رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت امروز (29 مردادماه) درشرق فارس، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان، پنج شنبه (30 مردادماه) در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان و آدینه (31 مردادماه) در ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات کرمان می گردد.

در این شرایط جوی احتمال طغیان رودخانه های فصلی، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد و نسبت به پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری از افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر در دریاهای کشور خبر داده و آورده است: این شرایط از فردا (30مرداد ماه) تا اواسط آدینه (31 مردادماه) مرکز و شرق خلیج فارس، از آدینه شب تا یکشنبه (2 شهریورماه) تنگه هرمز بویژه مناطق شرقی آن، اواخر وقت شنبه (اول شهریورماه) تا سه شنبه (4 شهریورماه) رامتلاطم می نماید.

در این شرایط جوی پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن و آسیب رسیدن به قایق های کوچک و شناورها پیش بینی و نسبت به ممانعت از شنا و هرگونه تردد قایقهای سبک و تفریحی و محدود کردن فعالیت های شیلاتی توصیه می گردد.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1225

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید