نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد

به گزارش مجله هدیه، سرپرست معاونت مالی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در جلسه مشترکی با سازمان خصوصی سازی واگذاری نیروگاه برق خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی در قالب پرداخت بدهی دولت، نهایی شد.

نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد

به گزارش مجله هدیه، دکتر حسین امیری گنجه گفت: واگذاری این نیروگاه به تأمین اجتماعی حدود 10 سال قبل به تصویب هیأت دولت رسیده بود اما مشکلاتی برای اجرای این مصوبه ایجاد شده بود که این مسئله با پیگیری های این سازمان و همکاری سازمان خصوصی حل شد و این نیروگاه به طور 100 در صدی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی نهاده شد.

وی اضافه کرد: میزان فراوری نیروگاه خلیج فارس در سال 1396 برابر با 5 میلیون و 200 هزار مگاوات ساعت بوده است. از این رو این نیروگاه در تأمین برق جنوب کشور و پایداری شبکه نقش بسزایی دارد و در کل جهان فقط 152 نیروگاه با ویژگی های نیروگاه خلیج فارس وجود دارد که این نیروگاه پیشرفته ترین نیروگاه کلاس E کشور است. مساحت زمین این نیروگاه یک میلیون و 65 هزار متر مربع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، امیری گنجه از واگذاری سهام این نیروگاه در بورس اطلاع داد و گفت: این مجموعه در مرحله اول به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) واگذار می گردد و بعد از آن نسبت به عرضه سهام آن در بورس اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 194

به "نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروگاه گازی خلیج فارس به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید