نحوه سرد کردن پس از ورزش

به گزارش مجله هدیه، سرد کردن بدن پس از ورزش، یکی از مهم ترین مراحل ورزش کردن به شمار می رود که منجر به جلوگیری از درد پس از انجام فعالیت ورزشی می شود.

نحوه سرد کردن پس از ورزش

به گزارش خبرنگاران، تمرین های سرد کردن پس از ورزش این امکان را به بدن شما می دهد که قبل از توقف ورزش، به حالت طبیعی خود باز شود. این تمرین ها باید تقریبا یک دقیقه به طول بیانجامند و در انتها باید تنفس شما به حالت طبیعی بازگشته باشد.

در مرحله اول با سرعت آرام راه بروید یا در یک نقطه به آرامی در جا بزنید، این فعالیت را به مدت 2 دقیقه انجام دهید و در مرحله دوم تمرین های گرم کردن را برای حرکت مفاصل مختلف تکرار کنید؛ این تمرین ها را می توانید نشسته یا ایستاده انجام دهید.

در سومین مرحله حرکات کششی ماهیچه را مدنظر قرار دهید؛ کشیده شدن عضلات می تواند به کاهش هر گونه دردی که ممکن است در عرض یک یا دو روز پس از ورزش احساس کنید کمک کند و می توانید این حرکات کششی را نشسته یا ایستاده انجام دهید و هر حرکت کششی باید به آرامی انجام شود و هر حرکت را حدود 20 ثانیه ادامه دهید.

در ادامه حرکات سرد کردن مربوط به بغل، شانه، پشت ران (همسترینگ)، پایین پا (ساق پا)، روی ران (عضلات چهار سر ران) به همراه تصویر آورده شده است که به عنوان مراحل کششی ماهیچه می توان مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1454

به "نحوه سرد کردن پس از ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه سرد کردن پس از ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید