نباید چشم را به تخلفات نهادهای قدرتمند بست

به گزارش مجله هدیه، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید براینکه نباید چشم را به تخلفات نهادهای قدرتمند بست، گفته است نباید تخلف نهادها همچون تخلف آدم عادی محسوب شود.

نباید چشم را به تخلفات نهادهای قدرتمند بست

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری مبنی بر لغو محدودیت ارتفاعی محله جماران اظهار کرد: درباره جماران به نظر می رسد شهرداری نسبت به این موضوع کوتاه آمده است. زیرا دولت به شکل محرمانه و با دخالت رئیس جمهوری از وزرا درباره مصوبه شورای عالی شهرسازی امضا گرفته است و آخرین موضع دولت این است که مجوز یک مورد خاص(ملک نهاد ریاست جمهوری) داده شود.

نمی شود چشم را به تخلفات نهاد مجلس در ماجرای دریافت خیابان مردم، نهاد بنیاد مستضعفان در ماجرای پلاسکو، نهاد ریاست جمهوری در ماجرای جماران، یا نهادهای نظامی در ماجرای پادگان 06، بست

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورا مخالف ساخت و ساز در جماران است، گفت: مگر می شود خانه یک فرد را در کرمانشاه تخریب کرد اما وقتی به نهاد ریاست جمهوری که مظهر رعایت قانون است، رسید چشم را بست و اجازه داد که بدون پروانه، ساختمان بسازد و اجازه داد طبقات ساختمان را علی رغم مصوبه شورای عالی شهرسازی افزایش داد.

وی اضافه کرد: از طرفی برای اینکه تخلف نهاد ریاست جمهوری نادیده گرفته نشده است، شهردار تهران در جلسات هیات دولت دعوت نمی شود و چهار ماه است که شهردار به هیات دولت دعوت نشده است. در عین حال مصوبه شورای عالی شهرسازی را بر اساس آنچه دوست دارند، اصلاح و سپس محرمانه ابلاغ می کنند. اینکه تخلف نهادها همچون تخلف آدم عادی محسوب شود، شدنی نیست.

حق شناس شرح داد: اگر شهردار یک ناحیه چشم خود را بر تخلف فردی ببندد، شاید با کمیسیون ماده 100 حل و فصل شود اما نمی شود چشم را به تخلفات نهاد مجلس در ماجرای دریافت خیابان مردم، نهاد بنیاد مستضعفان در ماجرای پلاسکو، نهاد ریاست جمهوری در ماجرای جماران، یا نهادهای نظامی در ماجرای پادگان 06، بست.

وی ادامه داد: نمی شود به دلیل اینکه این نهادها قدرتمند هستند، تخلف را نادیده گرفت. ما نیامدیم که تخلف آدم های ضعیف مناطق 15 و 19 که دو متر بالکن ساخته است را بگیریم. اگر کننده مردم هستیم باید جلوی تخلف ریاست جمهوری، مجلس و بنیاد مستضعفان را بگیریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1535

به "نباید چشم را به تخلفات نهادهای قدرتمند بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید چشم را به تخلفات نهادهای قدرتمند بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید