ماجرای نامه سوفیا لورن به احمدرضا احمدی

به گزارش مجله هدیه، در شهریور ماه 1398 اعتماد نوشت: احمدرضا احمدی، شاعر سرشناس کشورمان، به تازگی نامه ای از سوفیا لورن، بازیگر ایتالیایی هالیوود دریافت نموده است.

ماجرای نامه سوفیا لورن به احمدرضا احمدی

فریدون مجلسی، نویسنده، مترجم و دیپلمات سابق، از نامه ای می گوید که سوفیا لورن برای احمدرضا احمدی نوشته است؛ پیغام بازیگری ایتالیایی برای شاعر ایرانی.

بخشی از متن نوشته شده مجلسی به توضیح زیر است:

گفتم قضیه چیست؟ گفت راستش در جوانی هنرهای سوفیا لورن را می ستودم و شیفتگی و ارادتی نسبت به ایشان داشتم و به شوهر مرحوم شان کارلوپونتی حسادت می کردم.

بعضی از دوستان هم مطلع بودند. برای یکی از این دوستان که بازیگر سینما و هنرمند برجسته ای است اخیرا در سفری کاری به ایتالیا دیداری با سوفیا لورن دست می دهد و او ضمن صحبت، شمه ای از ارادت باستانی شاعر ما برای سوفیا تعریف نموده بود.

سوفیا که از شنیدن داستان رمانتیک و باستانی شاعری ایرانی در سرزمینی دیگر به هنرش به وجد آمده بود، نامه ای محبت آمیز به شاعر ما می نویسد و دریافت آن حال ایشان را خوش می نماید.

البته ضمن اندوه از اینکه چرا این نامه با 50 سال تاخیر به دستش رسیده است! به یاد شهریار افتادم که از زبان حال احمدرضا بگوید: سوفیا از نامه ات شادم ولی حالا چرا/ بی وفا این زودتر می خواستی حالا چرا.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1402 بروزرسانی: 21 تیر 1402 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2315

به "ماجرای نامه سوفیا لورن به احمدرضا احمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای نامه سوفیا لورن به احمدرضا احمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید