عبدالله عبدالله تشکیل دولت موقت را به صورت تلویحی پذیرفت

به گزارش مجله هدیه، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان تشکیل دولت موقت را به عنوان یک راه چاره به صورت تلویحی پذیرفت.

عبدالله عبدالله تشکیل دولت موقت را به صورت تلویحی پذیرفت

خبرگزاری آوا افغانستان روز چهارشنبه در خبری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهوری افغانستان به صراحت مخالفتش را با ایجاد دولت موقت ابراز کرده اما رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به طور تلویحی با این طرح موافقت کرده است.

این منبع به نقل از عبدالله عبدالله نوشته است که دولت موقت راهکار بحران افغانستان نیست اما تاکید کرد که با این طرح به عنوان بخشی از این راهکار مخالف نیست.

عبدالله به پایگاه خبری تی آرتی گفته است وقتی درباره یک توافق جامع و فراگیر صحبت می کنیم که همه عناصر را دارد، گاهی اوقات به عنوان راهکار در این بین دوره هایی وجود خواهد داشت که بخشی از راهکار دائمی نخواهد بود؛ من مخالف آن نیستم.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان افزوده است که هرگونه مذاکرات نیازمند انعطاف پذیری است که تا به امروز درجانب طالبان مشاهده نشده است.

وی با اشاره به بن بست مذاکرات افغانستانی گفته است که مذاکرات درباره مسایل مربوط به دستورکار باید انتها یابد تا مذاکرات پیرامون مسایل اساسی آغاز شود.

این در حالی است که به تازگی گزارش هایی از شکسته شدن بن بست مذاکرات دوحه منتشر شده و دو طرف گفته اند که به زودی گفت وگوهای اصلی را آغاز خواهند کرد. اما اینکه چگونه موارد اختلافی را حل کرده اند جزئیات آن به صورت رسمی به رسانه ها اعلام نشده است. برخی منابع گفته اند که هیأت دولت توافقنامه طالبان با آمریکا را به عنوان مرجع پذیرفته و در کنار آن نقش سازمان ملل و خواسته های مردم نیز به عنوان اساس قبول شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1388

به "عبدالله عبدالله تشکیل دولت موقت را به صورت تلویحی پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله تشکیل دولت موقت را به صورت تلویحی پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید