شرایط استفاده از مرخصی استعلاجی برای سربازان

به گزارش مجله هدیه، درباره دریافت مرخصی استعلاجی در دوران خدمت مقدس سربازی بیشتر بدانید.

شرایط استفاده از مرخصی استعلاجی برای سربازان

به گزارش خبرنگار ، سربازان زیادی طی انجام دوران خدمت مقدس سربازی دچار مصدومیت و یا جانبازی شده و برای مقطعی قادر به انجام امورات مربوط به حین خدمت سربازی نیستند، این افراد در چنین شرایطی از مرخصی استعلاجی سربازی در یگان های خدمتی خود استفاده می کنند.

مرخصی استعلاجی به این شکل است که حداکثر تا یکماه سربازان می توانند از آن بهره مند باشند، روش استفاده از مرخصی استعلاجی اینگونه است که سربازان از طریق بهداری یگان های خدمتی خود به بیمارستان های طرف قرارداد با ستادکل نیرو های مسلح رفته و با اخذ گواهی پزشکی اقدام به درمان بیماری و مصدومیت خود می کنند.

در مرخصی استعلاجی، سربازان خود نمی توانند برای اخذ گواهی پزشکی به صورت خودسرانه به هر بیمارستانی که در سطح شهر های کشور مستقر است بروند، چرا که ممکن است در این خصوص سوءاستفاده هایی به وجود بیاید؛ افرادی که حین خدمت جانباز و یا مصدوم می شوند، می توانند برای اخذ گواهی و دریافت مرخصی استعلاجی اقدام کنند.

دوره یک ماهه مرخصی استعلاجی جزو ماه های خدمت سربازان محسوب می شود، اما در صورتی که هنگام سپری شدن مرخصی استعلاجی درمان های لازم بر فرد مصدوم و بیمار در موعد مقرر انجام نشود و زمان مرخصی استعلاجی بیشتر از یک ماه به طول بی انجامد، این مدت اضافه به خدمت افراد اضافه خواهد شد و در واقع اضافه خدمت شامل حال این سربازان خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 637

به "شرایط استفاده از مرخصی استعلاجی برای سربازان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط استفاده از مرخصی استعلاجی برای سربازان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید