زیباترین کلیساهای اسپانیا

به گزارش مجله هدیه، قصد خرید تور اسپانیا را دارید؟ پیشنهاد میکنیم کلیساهای اسپانیا را به اسم یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنید.

زیباترین کلیساهای اسپانیا

اسپانیا برای موارد بسیاری مشهور و شناخته شده است. بعضی از این موارد در برگیرنده پایکوبی فلامنکو و paella است. اسپانیا بعلاوه کشوری است که پس زمینه کاتولیک بسیار قوی دارد و بعضی از کلیساهایی که در این کشور یافت می شود در دنیا برترین هستند. اینکه شما فرد مذهبی هستید یا خیر زیاد مهم نیست.

اگر در سفری که به اسپانیا دارید از تماشا کلیساهای موجود در آن چشم پوشی کنید حتما ضرر خواهید کرد. در این مقاله همراه ما باشید تا بعضی از کلیساهای زیبا و منحصر به فرد اسپانیا را با هم مرور کنیم.

 1. کلیسای جامع مالاگا:

کلیسای جامع مالاگا بین قرن های شانزدهم و هجدهم ساخته شده و از برنامه رنسانس برای ایجاد چیزی که امروزه نکته کانونی شهر است بهره مند شده است. این کلیسا در اصل در دیوارهای مالاگا واقع شده و با آثار هنری متنوعی پر گشته است.

زمانی که از سمت باروک وارد می شوید می توانید سنگ های تراشیده شده جالب و نقاشی های مختلف آن را تحسین کنید. با کمال تعجب برج جنوبی هنوز تکمیل نشده است.

 1. کلیسای جامع زامورا:

در کنار رودخانه دوئرو، کلیسای جامع زامورا واقع شده است که قدمت آن به قرن دوازدهم بر می شود. این کلیسا به سبک رمانسک ساخته شده است. در طول بیش از 900 سال گذشته، موارد متعددی به ساختار آن اضافه شده است. به اسم مثال ایوانی به آن افزوده شده است که زیبایی آن را بیشتر می نماید.

نمای بیرونی کلیسای جامع زامورا باورنکردنی و شگفت انگیز است اما چیزی که در داخل آن پیدا خواهید کرد بیشتری از همه موارد شما را شگفت زده می نماید. مجموعه بزرگی از آثار هنری در اختیار بازدید کنندگان واقع شده است که این مجموعه در برگیرنده نقش های برجسته است.

 1. کلیسای جامع آویلا:

کلیسای اویلا از دیگر ساختارهای مذهبی که در این فهرست وجود دارد متمایز است زیرا به اسم یک قلعه هم وظیفه خود را به خوبی انجام داده است. ساخت و ساز این کلیسا برای اولین بار در قرن یازدهم شروع شد و با وجود دیوارهای عالی به اسم قلعه هم از آن استفاده شد.

سبک و استایل این کلیسا تاثیر بسیار خوبی از کلیسای جامع ساخته شده در فرانسه گرفته است و به اسم اولین نمونه از معماری گوتیک در اسپانیا شناخته می شود. از آنجایی که این کلیسا هنوز هم به دیوارهای اطراف وصل است، مقصد خوبی برای بازدید کنندگانی است که در پی عکس های مجذوب کننده و شگفت انگیزند.

 1. Santa Maria la Real de Covadonga:

این کلیسا بیشتر از اینکه یک کلیسا باشد شبیه کاخی است که در داستان های افسانه ای از آن ها یاد می شود. این کلیسا یک بنای منحصر به فرد و زیباست که از تماشا ان سیر نخواهید شد. این کلیسای نئو-رمانسک در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و به لطف رنگ طبیعی سنگ آهنک هایی که در ساخت آن استفاده شده است رنگ صورتی زیبایی دارد.

با وجود دو مناره دوقلو وپس زمینه زیبایی از تپه های سرسبز، Basilica de Santa Maria la Real de Covadonga قطعا یک مقصد توریستی بی نظیر خواهد بود.

 1. کلیسای جامع سگوویا:

آخرین کلیسایی که به سبک گوتیک در اسپانیا ساخته شده است کلیسای جامع سگوویاست. ساخت و ساز این کلیسا در قرن شانزدهم شروع شد و بر اساس برنامه و طرح معماری به نام Juan Gil de Hontañón ادامه پیدا کرد. این کلیسای جامع درست در مرکز شهردار پلازا در سگوویا واقع شده است و همین امر موجب می شود این بنا بخشی از تاریخ و هویت شهر باشد.

سه ورودی به این کلیسای جامع وجود دارد اما چیزی که آن را برجسته و متمایز می نماید محراب باورنکردنی و شگفت انگیزی است که از قرن هجدهم به یادگار مانده و از برنز و مرمر ساخته شده است.

 1. کلیسای جامع سانتا ماریا در پالما:

در جزیره Palma de Mallorca، یک کلیسای مجذوب کننده و خیره کننده واقع شده است که به آن کلیسای جامع سانتا ماریا می گویند. این کلیسا در میان افراد محلی با اسم La Seu شناخته شده و ساخت و ساز آن در قرن سیزدهم شروع گشته است. این بنای شگفت انگیز در سال 1601 تکمیل شده است.

این کلیسای جامع در مکان مسجد اهالی شمال آفریقا ساخته شد و یکی از بلندترین کلیساهایی است که در اسپانیا یافت می شود. طراحی آن ترکیبی مجزا از کاتالان و گوتیک است اما در اوایل قرن بیستم، تغییرات ظاهری به وسیله گائودی بر روی آن اجرا شده است.

 1. معبد Expiatori del Sagrat Cor:

معبد با شکوه Expiatori del Sagrat Cor که در زبان انگلیسی با اسم کلیسای شفاعت آمیز قلب مقدس عیسی مسیح شناخته شده است، در بارسلونا و درست در قله کوه Tibidabo ساخته شده است. این معبد یکی از مکان های جدیدی است که در سال 1950 بعد از یک فرایند ساخت و ساز طولانی تکمیل شد.

این کلیسا طراحی رمانسک دارد و از سنگ ساخته شده است. تزیینات زیادی در این کلیسا وجود دارد که می توانید از تماشا آن لذت ببرید.

 1. Basilica of Our Lady of the Pillar:

این بنا یکی از ساختارهای قابل توجه در این کشور است و یکی از مواردی است که در اسپانیا مورد توجه و احترام افراد است. سبک معماری این کلیسا ترکیب عجیبی از روکوکو، باروک و نئوکلاسیک است. قسمت داخلی این کلیسای زیبا میزبان نقاشی های فرانسیسکو گویا است.

 1. کلیسای جامع تولدو:

شاید بتوان گفت مشهورترین کلیسای گوتیک در اسپانیا کلیسای جامع تولدوست که ساختار زیبا و طراحی منحصر به فردی دارد. این بنا با سنگ آهک سفید ساخته شده و یکی از باارزش ترین ساختارهایی است که در این کشور یافت می شود.

وجود این سنگ آهک های سفید باعث انعکاس نور می شود. جریان نور طبیعی که به وسیله گنبدهای باز وارد آن می شود بر این اثر می افزاید. گنجینه موجود در این کلیسا یکی از بخش هایی است که باید از آن تماشا کنید.

به لطف مجموعه چشم نوازی از سنگ های قیمتی که در این گنجینه وجود دارد، بازدید کنندگان مختلف از سرتاسر دنیا برای تماشا آن می آیند.

 1. کلیسای جامع بورگوس:

اگرچه کلیسای جامع بورگوس در قرن سیزدهم راه اندازی شد اما تا قرن شانزدهم فرآیند ساخت آن تکمیل نشد.

ساخت و ساز طولانی این بنا ارزش انتظار کشیدن را داشت. نتیجه نهایی یک کلیسای گوتیک زیبا و منحصر به فرد بود. این بنا به مریم مقدس اختصاص یافته و دارای مناره های هشت ضلعی غیر طبیعی است.

همین امر موجب شده است این کلیسا از سایر کلیساهای موجود در اسپانیا متمایز باشد. از بیرون، می توانید نمای موجود و صدها مجسمه ای که از قدیسین و شخصیت های کتاب مقدس ساخته شده است را تحسین کنید.

 1. کلیسای جامع Santiago de Compostela:

این بنا تاریخ بسیار غنی دارد. این کلیسای کوچک در قرن یازدهم ساخته شد. معماری رمانسک کلیسای جامع Santiago de Compostela قابل ملاحظه و جالب است و نشانه تاریخی قرون وسطی است.

 1. کلیسای جامع سویل:

کلیسای جامع سویل که با اسم کلیسای سنت مری در ساحل هم شناخته شده است، یک ساختار گوتیک منحصر به فرد است و بزرگترین کلیسایی است که در دنیا یافت می شود.

این بنا در قرن شانزدهم ساخته شد و در مرکز شهر سویل واقع شده است. به همراه مناره ها و تزیینات زیبایی که در آن به کار رفته است، بسیار زیبا و شگفت انگیز است و ارزش بازدید را خواهد داشت.

این بنا محل نهایی تدفین کریستوفر کلمب کاوشگر مشهور هم می باشد.

 1. Sagrada Familia:

بدون شک ساگاردا فامیلا(Sagrada Familia) یکی از مشهورترین کلیساهایی است که به لطف سازنده آن یعنی آنتونی گائودی در بارسلونا وجود دارد. ساخت و ساز این بنا در سال 1882 شروع شد و هنوز هم یک پروژه در حال اجراست.

این کلیسا از سایر کلیساهای کلاسیکی که در اسپانیا وجود دارد فرق دارد. کلیسای ساگاردا فامیلا با عناصر سبک هنری نوو(هنر نو) ساخته شده است. امروزه این کلیسا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در شهر بارسلونا محسوب می شود و بازدید از آن برای عموم ازاد است.

 1. Mezquita of Cordoba:

کلیسای جامع Mezquita یکی از ساختارهایی است که تاریخ بسیار شگفت انگیزی دارد. بخشی از ساختار آن به قرن هفتم بر می شود که به اسم کلیسای Visigoth خدمت می کرد.بعدها این ساختمان به مسجد مسلمانان تبدیل شد و تنها در قرن سیزدهم دوباره به مذهب کاتولیک برگردانده شد.

این بنا نمونه اصلی از معماری اهالی شمال آفریقاست وگنبدهای بلندی دارد. شبستان رنسانس در قرن 16 اضافه شد.در این بنا می توان سبک های معماری مختلف و هارمونی خوبی بین مذاهب مختلف را مشاهده کرد.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای تماشای توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1805

به "زیباترین کلیساهای اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین کلیساهای اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید