در گفت وگو با خبرنگاران؛ لغو ممنوعیت پرواز فرودگاه صنعا و بازگشایی آن صحت ندارد

به گزارش مجله هدیه، یک منبع مسئول در سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن اخبار منتشر شده در بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر بازگشایی فرودگاه صنعا و برداشته شدن ممنوعیت به روی پروازهای مسافربری را تکذیب کرد.

در گفت وگو با خبرنگاران؛ لغو ممنوعیت پرواز فرودگاه صنعا و بازگشایی آن صحت ندارد

یک منبع مسئول در هواپیمایی دولت نجات ملی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اخبار منتشر شده در بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر بازگشایی فرودگاه صنعا و برداشته شدن ممنوعیت به روی پروازهای مسافربری را تکذیب کرد.

این منبع خاطرنشان کرد: هواپیمایی یمن تا به امروز درباره نتایج رایزنی های سیاسی میان هیئت دولت نجات ملی یمن و کشورهای ائتلاف سعودی با میانجی گری عمان و سازمان ملل گزارشی دریافت نکرده است که منجر به برداشته شدن ممنوعیت پروازی از فرودگاه صنعا به عنوان اولین گام سازنده باشد.

منبع مذکور تاکید نمود: اصلاحات جاری در فرودگاه و ترمیم آن از یک ماه قبل ادامه دارد و ارتباطی به نتایج کوشش های هیئت عمانی ندارد.

این منبع اعلام کرد: ائتلاف سعودی همچنان به محاصره همه فرودگاه های یمن ادامه می دهد. امیدواریم که رایزنی ها منجر به بازگشایی فرودگاه صنعا به منظور کاستن از رنج یمنی ها، گردد.

یادآور می گردد که شورای عالی سیاسی یمن وابسته به انصارالله به ریاست مهدی المشاط در نشست روز، چهارشنبه گذشته خود، ضمن استقبال از تمام کوشش های صادقانه برای کاستن رنج ملت یمن به وسیله برداشتن محاصره و گگرددن فرودگاه ها و بنادر ، بدون محدودیت ها به طور خاص از کوشش های دولت مسقط و هیئت دفتر سلطنتی عمان که در حال حاضر در صنعا در حال آنالیز چند پرونده انسانی است، تشکر کرد.

شورا بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده را حق انسانی، توصیف کرد و آن را تنها دستاوردی از دستاوردهای پایداری ملت یمن و قهرمانی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دانست.

شورا بر موضع ثابت انصارالله در تعامل مثبت با ایده ها و پیغام های مختلف که حاکمیت کشور را نقض نکرده و حق مشروع ملت را سلب نکنند، تاکید نمود.

شورای عالی سیاسی یمن سه اصل مهم که در هیچ بحثی در آینده قابل چشم پوشی نیست یعنی شکستن محاصره، توقف حملات هوایی، زمینی و دریایی و سرانجام اشغالگری، خروج نیروهای خارجی و عدم مداخله در امور داخلی یمن را عنوان نمود.

سرانجام سفر یک هفته ای هیئت عمانی از یمن

هیئت عمانی پس از یک هفته رایزنی با مقامات صنعا درباره طرح سازمان ملل، این کشور را به مقصد عمان ترک کرد. هنوز از نتایج این گفت وگوها و اینکه این دور از مذاکرات پیشرفت هایی داشته یا خیر، گزارشی منتشر نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1735

به "در گفت وگو با خبرنگاران؛ لغو ممنوعیت پرواز فرودگاه صنعا و بازگشایی آن صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گفت وگو با خبرنگاران؛ لغو ممنوعیت پرواز فرودگاه صنعا و بازگشایی آن صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید