خسارت به 6 اثر تاریخی خوزستان در بارندگی اخیر

به گزارش مجله هدیه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: بخشی از سقف های هتل تاریخی قو به دلیل آسیب هایی که از گذشته به آن وارد شده بود، در بارندگی های چند روز گذشته اهواز ریزش نموده است.

خسارت به 6 اثر تاریخی خوزستان در بارندگی اخیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، سیدحکمت الله موسوی اظهار کرد: بخشی از دیواره خانه نجف خان در شهرستان بهبهان نیز ریزش داشته و پایه های پل تاریخی سید صالح در شهرستان کارون زیر آب است و تا پایین نرفتن کامل آب، امکان آنالیز شرایط این پل تاریخی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همچنین محوطه اطراف ساختمان هلال احمر خرمشهر زیرآب است و بخش هایی از آب حاصل از بارندگی وارد این ساختمان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان ادامه داد: بخشی از دیواره ها و تزئینات خانه تاریخی افضل در شهرستان شوشتر نیز دچار آسیب شدند و مناطق همجوار و بخشی از بنای تاریخی دورقی و حیاط خانه تاریخی امین زاده نیز در این سیل نشست نموده اند.

موسوی عنوان نمود: گرچه احتمالا با تخریب ها و شستگی هایی در بعضی مناطق روبه رو هستیم، اما هنوز گزارش های رسمی و اطلاعات دقیقی از مناطق تاریخی آبادان، شوش، چغازنبیل، دزفول داده نشده است.

وی اعلام کرد: به دلیل خاکی بودن محوطه های بعضی از فضاهای تاریخی و جهانی مانند چغازنبیل یا شوش که در زمان بارندگی های کوچک نیز گل آلود می شوند، قطعا در شرایط حاضر، بازدیدها به کندی انجام می گردد و حضور گردشگران را مختل می نماید، اما خوشبختانه موزه ها این شرایط را ندارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان گفت: تا ثابت نشدن شرایط آثار تاریخی و پایین نیامدن آب به طور کامل، نمی توان دقیق تر درصد آسیب های وارد شده را تخمین زد یا اعتبار برای آن ها درخواست کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 بهمن 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 692

به "خسارت به 6 اثر تاریخی خوزستان در بارندگی اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت به 6 اثر تاریخی خوزستان در بارندگی اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید