خبرنگاران رقابت های بین المللی اوکراین؛ عباس پور و فیروزپور راهی فینال شدند

به گزارش مجله هدیه، تهران- خبرنگاران- در خاتمه رقابت های مقدماتی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین سجاد عباس پور در وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد به ملاقات فینال راه یافتند.

خبرنگاران رقابت های بین المللی اوکراین؛ عباس پور و فیروزپور راهی فینال شدند

به گزارش بامداد شنبه خبرنگاران از فدراسیون کشتی، روز نخست مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین از ساعت 13 روز آدینه در شهر کی یف برگزار گردید.

در خاتمه رقابت های مقدماتی سجاد عباس پور در وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی و محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد به ملاقات فینال راه یافتند، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی به ملاقات رده بندی رفت و محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم کشتی فرنگی به گروه بازنده ها راه یافت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان دنیا در سال 2018 در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. حریف وی در ملاقات فینال نوگزاری تسورتسومیا قهرمان دنیا از گرجستان است.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان دنیا در سال 2016 در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان دنیا از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر مغلوب گردید و با توجه به حضور این حریف در ملاقات فینال به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف آندری کولیک از اوکراین می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در ملاقات رده بندی مقابل پرویز نصیب اف از اوکراین قرار می گیرد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر دنیاگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز دنیا از ارمنستان با نتیجه 8 بر صفر به فزونی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این ملاقات مقابل گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر 23 سال دنیا از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گردید و به ملاقات رده بندی رفت. وی فردا شب برای کسب مدال برنز به مصاف برنده ملاقات میان ژیهاسوف از اوکراین و روازی ناداراشویلی دارنده مدال برنز دنیا از گرجستان می رود.

کشتی آزاد:

در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال 2019 در ملاقات نخست با نتیجه 4 بر 2 مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان دنیا در سال 2019 پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروز پور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به فزونی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به ملاقات فینال راه یافت. فیروزپور فرداشب در ملاقات فینال به مصاف سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره دنیا و برنز المپیک از ترکیه می رود.

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان دنیا در سال 2019 در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر 23 سال دنیا از ترکیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1556

به "خبرنگاران رقابت های بین المللی اوکراین؛ عباس پور و فیروزپور راهی فینال شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رقابت های بین المللی اوکراین؛ عباس پور و فیروزپور راهی فینال شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید