ترامپ توپ مبارزه با داعش را در زمین اروپا انداخت

به گزارش مجله هدیه، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سؤال که آیا از فرار اعضای داعش از سوریه نگران نیست، گفت: مشکل چندانی با این موضوع ندارد، چون این افراد در صورت فرار به اروپا می روند.

ترامپ توپ مبارزه با داعش را در زمین اروپا انداخت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال فرار اسرای داعشی از سوریه در پی شروع عملیات ترکیه در شمال سوریه، گفت: این افراد در صورت فرار به اروپا خواهند رفت.

وی که در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می کرد، با بیان اینکه اغلب اسرای داعشی که در اختیار کرد ها هستند از اتباع کشور های اروپایی اند، گفت: آن ها از کشور ما نیامده اند. ما لطف بزرگی به آن ها (اروپایی ها) کردیم و به فرانسه، به آلمان و کشور های مختلف اروپایی گفتیم که دوست داریم خودتان اتباعتان را پس بگیرید. [آن ها گفتند]خوب، ما آن ها را نمی خواهیم، ما آن ها را نمی خواهیم. چطوره که شما آن ها را تحویل بگیرید. من گفتم ما هم آن ها را نمی خواهیم.

ترامپ اضافه نمود: هیچ کس آن ها را نمی خواهد. آن ها بد هستند، اما بالأخره کسی باید حواسش به آن ها باشد. من گفتم ببینید، ما به شما لطف بزرگی کردیم. آدم هایتان را بگیرید. آن ها را پس بگیرید. در بسیاری از موارد، آن ها شهروندان اروپایی ها هستند، شهروندان فرانسه، آلمان. آن ها نمی خواستند آن ها را پس بگیرند. من به آن ها (اروپایی ها) یک شانس دادم، من به آن ها یک شانس دیگر هم دادم. من به آن ها شانس سومی هم دادم. حتی شانش چهارم هم دادم.

او سپس بار دیگر گفت که اروپایی ها به سوء استفاده از آمریکا عادت نموده اند و به همین دلیل رفتار آن ها موجب تعجب او نبوده است.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سؤال که شاید اسرای داعشی فرار نمایند و در جای دیگری تهدید ایجاد نمایند، گفت: خوب، آن ها به اروپا فرار خواهند کرد. این جایی است که می روند. می خواهند به خانه هایشان بازگردند، اما اروپا نمی خواست آن ها را از ما بگیرد.

وی اضافه نمود: می توانستیم آن ها را به آن ها (اروپایی ها) بدهیم. می توانستند آن ها را محاکمه نمایند. می توانستند هر کاری می خواهند بنمایند. اما طبق معمول، آن ها اقدام متقابل نکردند. کلمه مورد علاقه من اقدام متقابل است. من چیز بیشتری نمی خواهم.

ابتدای این هفته کاخ سفید گفت که در جریان تماس تلفنی ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، آمریکا پذیرفته است که نیرو های نظامی خود را از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه خارج کند. در مقابل، آنکارا نیز قبول نموده اسرای داعشی که در حال حاضر در اختیار کرد ها هستند را تحویل گرفته و آن ها را معین تکلیف کند.

خروج آمریکا از شمال سوریه به عنوان چراغ سبز آمریکا به عملیات نظامی ترکیه در این منطقه تفسیر شده است. به نظر می رسد واشنگتن پذیرفته در ازای خلاص شدن از دردسر چندین هزار اسیر داعشی، عملیات ترکیه علیه شبه نظامیان کرد با بپذیرد.

این در حالی است که این شبه نظامیان در ماه های گذشته عملا در نقش نیروی زمینی ارتش آمریکا در سوریه فعالیت نموده اند. سخنگوی ائتلاف موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه معامله آمریکا با ترکیه را خنجر از پشت آمریکا به کرد ها توصیف نموده است.

ترامپ در ماه های گذشته بار ها از اروپایی ها به دلیل خودداری از پذیرش اتباع داعشی خود انتقاد نموده و حتی تلویحا تهدید نموده بود که ممکن است این افراد را رها کند تا به کشور های خود بازگردند. در حال حاضر بیش از 10 هزار عضو داعش و خانواده های آن ها در اسارت کرد ها هستند. گفته می گردد بسیاری از این افراد از اتباع اروپا هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 472

به "ترامپ توپ مبارزه با داعش را در زمین اروپا انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ توپ مبارزه با داعش را در زمین اروپا انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید