تحلیل فریدون معینی از چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش مجله هدیه، پیشکسوت فوتبال ایران می گوید تیم های ایرانی باید به مقوله بدنسازی و ریکاوری بیشتر دقت نمایند.

تحلیل فریدون معینی از چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

فریدون معینی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد عملکرد تیم های ایرانی درهفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: به نظر من تیم های ایرانی احتیاجمند یک تحول اساسی در زمینه های مختلفی از جمله بدنسازی و ریکاوری است. بدنسازها باید با بازیکنان خوب کار نمایند تا چنین مصدومیت هایی در تیم های مان به وجود نیاید و فکر می کنم یک مقدار اطلاعات و آگاهی باید بیشتر شود. نژاد ایرانی ها از اروپایی ها چندان دور نیست و تفاوتی ندارد اما ببینید آن ها چقدر پیشرفت نموده اند.

او درباره نتایج استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال تیم بدی نیست و بازی های بدی انجام نداده است. تعویض مربی و رفتن استراماچونی تیم را از هماهنگی انداخت اما این تیم آرام آرام شرایط خودش را بهتر خواهد نمود. بازیکنان استقلال به نظرم روز به روز به عملکرد بهتری می رسند اما تمام مسائل این تیم به همان بدنسازی و ریکاوری برمی شود که متاسفانه با این شرایط برنامه ریزی به مشکل خورده اند و بازیکنان شان مصدوم شده اند. امیدوارم بتوانند از گروه شان بالا بیایند.

این پیشکسوت فوتبال ایران همچنین درباره عملکرد پرسپولیس مطرح کرد: تغییر مربی پرسپولیسی ها ریسک بود و این تغییرات گاهی جواب می دهد. بازیکنان این تیم در بازی دیروز خوب کار کردند اما متاسفانه نشد که پیروز شوند. به نظرم باید به یحیی گل محمدی زمان داد تا بتواند پرسپولیس را به شرایط مطلوبی برساند. نباید فقط دنبال نتیجه باشیم و این تیم به زمان احتیاج دارد تا پیروز شود.

وی در مورد بازی های سپاهان اصفهان گفت: من بازی روز گذشته این تیم را ندیدم اما سپاهان تیم شایسته ای است. آن ها در بازی اول پیروز شدند اما نباید به خاطر این برد شادی زیادی می کردند چرا که باعث می شود تیم ها را دست کم بگیرند. آن ها باید به شرایط عادی بر می گشتند و یکی از دلایل شکست سنگین شان این بود. فقط یک چیزی را حدس می زنم و آن این است که بازیکنان ما احتیاج به آموزش های پایه ای دارند تا تیم در شرایط خوب و بالا بماند و این کار توسط مربی ها انجام می شود.

معینی همچنین با بیان این که تیم شهرخودرو در آسیا کم تجربه است، اعلام کرد: برای این تیم آرزوی پیروزیت می کنم. شهرخودرو با راهنمایی گل محمدی واقعا تیم خوبی بود و رفته رفته می تواند به شرایط گذشته خود برشود. به هر حال این تیم هم احتیاج به زمان دارد. آن ها ستاره ای ندارند اما با بازیکنان خوبی کار می نمایند و امیدوار هستم به آقای سرآسیایی فرصت دهند و با یک یا دو بازی این تیم را قضاوت ننمایند.

او در انتها بیان نمود: شکست درس بزرگی برای پیروزی است. باید از تجربیات بزرگان این فوتبال استفاده شود و به نظرم همه تیم های مان شانس صعود دارند و می توانند پیروز شوند. مربیان ایرانی مربیان خوبی هستند و باید شرایط را برای شان مهیا نمایند تا بتوانند نتیجه بگیرند. اگر این امکانات فراهم شود تیم های ایرانی پیروز خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 767

به "تحلیل فریدون معینی از چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل فریدون معینی از چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید