بهداشتی ترین روش برای خشک کردن دست ها پس از شست و شو

به گزارش مجله هدیه، همه ما از اهمیت شست و شوی دست ها مطلع هستیم ولی آیا می دانید که بهداشتی خشک کردن دست ها بسیار پر اهمیت است؟ در دوره شیوع کروناویروس، ما تنها می توانیم با دست شستن و ماسک زدن از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم و زنجیره این ویروس را قطع کنیم. تمام پروتکل های بهداشتی نحوه صحیح شست و شوی دست ها توصیه می کنند؛ اما هیچ یک به نحوه صحیح و بهداشتی خشک کردن آن اشاره نکردند. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با بهداشتی ترین روش خشک کردن دست ها پس از شست و شو، آشنا می کنند.

بهداشتی ترین روش برای خشک کردن دست ها پس از شست و شو

دستان مرطوب و خیس موجب جذب انواع میکروب ها می شود. بر اساس گفته های دکتر دیوید کالتر، کارشناس سلامت در کالیفرنیا، باکتری ها میل به انتفال روی پوست خیس را دارند تا پوست خشک. در واقع مرطوب بودن هر نقطه ای دلیلی برای جذب میکروب ها، باکتری ها و ویروس هاست.

پژوهشگران بهداشتی ترین راه برای خشک کردن دست ها را دریافتند

به طور معمول باید برای ضد عفونی کردن دست ها آنها را بین 20 تا 30 ثانیه بشویید و خشک کردن دست ها هم به همین مقدار اهمیت دارد. دکتر کالتر می گوید: خشک کردن دست های خیس در رستوران ها و مکان عمومی شلوغ با دستگاه خشک کن، بدترین راه است. زیرا خشک کن ها می توانند باکتری های بیماری زا و برخی از آنها حتی ویروس ها را در هوا و بر روی دست ما پراکنده کنند. پس اگر می خواهید به روشی بهداشتی و ایمن دست های خود را خشک کنید از دستمال کاغذی استفاده کنید و در غیر این صورت، دست به جایی نزنید تا رطوبت از دستان شما خشک شود.

در این باره بخوانید:

8 درد در ناحیه قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1825

به "بهداشتی ترین روش برای خشک کردن دست ها پس از شست و شو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهداشتی ترین روش برای خشک کردن دست ها پس از شست و شو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید