برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

به گزارش مجله هدیه، یکی از روش های خرید ملک معامله ملک موروثی است، البته هنگام خرید باید حتما به نکات مهمی توجه کنیم.

برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار ، خرید ملک موروثی یکی از راه های خرید و فروش املاک است، اما همین خرید و فروش هم به صورت موروثی خود نکات مهمی دارد که اگر به آن توجه نشود، ممکن است ضرر و زیانی به فرد وارد شود.

اگر قصد خرید املاک موروثی را دارید باید به هنگام مذاکره مقدماتی و تنظیم مبایعه نامه حتما دقت کافی داشته باشید تا در آینده با مشکل اساسی روبرو نشوید.

یکی از مهم ترین نکات قبل از خرید ملک این است که اصل سند مالکیت و گواهی انحصار وراثت را از فروشندگان دریافت کنید، زیرا اگر مطمئن نشوید که ملک برای وراث است و سپس اقدام به خرید آن کنید، ممکن است سرتان کلاه برود.

: حتی گذشت اولیای دم هم نمی تواند قاتل را از زندان آزاد کند

همچنین حضور تمام وراث هنگام فروش ملک الزامی است و هیچ شخص محجوری نباید در میان وراث وجود داشته باشد و در صورت وجود باید حتما برای او یک قیم قانونی باشد.

هنگام پرداخت مال به عنوان مبلغ فروش ملک باید سهم هر یک از وراث کاملا پرداخت و البته تعیین شود که این ملک در وصیت نامه شخص متوفی به فرد دیگری بخشیده نشده باشد.

هنگام نوشتن مبایعه نامه باید حتما تعیینات گواهی حصر وراثت، وکالت نامه، قیم نامه، مفاصاحساب مالیات بر ارث و وصیت نامه در متن مبایعه نامه نوشته و تنظیم شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 661

به "برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید