اینجا طبیعت بی نظیر ها گیانگ در ویتنام است!

به گزارش مجله هدیه، پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang

ها گیانگ استانی در منطقه شمال شرقی ویتنام در همسایگی با مرز کشور چین است. شهرت این منطقه به خاطر وجود سنگ آهک و کوه های گرانیت موجود در آن است.این نقطه از کشور ویتنام که یکی از نقاط زیبای این کشور است و دارای تپه ها و مناطق سرسبز است و رودخانه ای زیبا و پر آب در این منطقه وجود دارد و مسیرهای پیاده روی در ها گیانگ بیسار مورد توجه گردشگران است. منطقه زیبای ها گیانگ مثل بسیاری از نقاط دیگر ویتنام مسیرهای فوق العاده ای برای گشت و گذار دارد که شبیه به مکان های رویایی است و واقعا چشم انداز عالی و منحصر به فردی دارد.

اینجا طبیعت بی نظیر ها گیانگ در ویتنام است!

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

پس اگر گردشگران اهل پیاده روی باشند و سختی و رنج راه را تحمل نمایند با رسیدن به این نقطه همه خستگی ها را فراموش می نمایند و از دیدن آن لذت می برند. افرادی که تمایل به ماجراجویی دارند یا می خواهند با فرهنگ بومی مردم این منطقه آشنا شوند و آبشارهای بی نظیری را تماشا نمایند می توانند به ها گیانگ سفر نمایند و از این مکان لذت ببرند. خبرنگاران در طبیعتگردی امروز شما را به سفری رویایی می برد و با پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang شما را با این منطقه زیبای شمال شرق کشور ویتنام آشنا می نماید.

درباره ها گیانگ

پیش از آنکه از لذت های پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang بگوییم بهتر است قدری با تاریخچه این منطقه آشنا شویم. این شهر از گذشته دور محل سکونت بوده و از اواخر قرن 19 آغاز به رشد چشمگیری کرد و یکی از شهرهای اصلی تجاری در منطقه بود. در سال 1842 این منطقه در استان توینگ کوانگ قرار داشت.

این شهر پس از سال 1886 به مهمترین پایگاه نظامی فرانسه تبدیل شد. در سال 1991 استان هانگانگ بازسازی شد و این شهر از استان توینگ کوانگ جدا شد و ها گیانگ می رفت که خود به استانی تبدیل گردد و در نهایت در اواخر تابستان 2010 شهر ها گیانگ به طور رسمی از یک ناحیه شهری به یک استان ارتقا یافت.

حدود چهار سال بعد در بهار 2014 پروژه هایی برای توسعه شهر توسط نخست وزیر تصویب شد که طی آن چند شهر و استان از جمله همین استان، با یاری های بلاعوضی که از بانک ها دریافت می کردند برای بازسازی و رشد و توسعه شهری آن اقدام شد. در رابطه با استان ها گیانگ این پروژه ها شامل ارتقاء جاده ها، ساخت 2 پل جدید و ارتقاء سیستم فاضلاب بود.

سرمایه گذاری برای توسعه شهری در شهر ها گیانگ توسعه پایدار مالی و اجتماعی را در برداشت که پیش احتیاج توسعه منطقه در همه ابعاد بود. توجه به گردشگری و توسعه صنعت توریسم بویژه در برخی نقاط ویتنام از جمله در منطقه ها گیانگ از دیگر برنامه های دولت در سال های اخیر بود. در پیاده روی در ها گیانگ Ha Giangاز ویژگی های طبیعی این منطقه می گوییم.

ویژگی های طبیعت ها گیانگ

طبیعت منحصر به فرد ها گیانگ از لحاظ زیبایی واقعا شگفت انگیز است، کوه های ناهموار بلند، درهای زیبا، جنگل های انبوه، کشتزارهای وسیع برنج که مناظر بی نظیری را بوجود آورده اند و طبیعتی که قدمت و تاریخ باستانی این منطقه را نمایان می نماید و فرهنگ کار و فعالیت های پر جنب و جوش این سرزمین، همه و همه برای دوستداران طبیعت زیبای ها گیانگ یک سفر با جذابیت های زیاد را بوجود می آورد و گردشگرانی که به این نقطه سفر می نمایند به سرعت جذب این طبیعت زیبا شده و ساعت ها از بودن در آن لذت می برند.

چشم انداز قله های لو و مین(Lo و Mein) واقعا خیره نماینده است در کنار آن آب و هوای دلچسب ها گیانگ، با چشمه ها، دره ها، جنگل ها، آبشارها و سازندهایی از سنگ آهک که یکی از متنوع ترین اکوسیستم های موجود، با هزاران گونه از گیاهان، انواع بامبو، و دیگر گیاهان و همچنین گونه های مختلف حیوانات، جذابیت قابل تحسین برای دوستداران طبیعت به ارمغان می آورد و گردشگران را به ثبت لحظه ها و عکاسی وادار می نماید.

غواصی در آب های این منطقه زیبا، فضاهای زنده و پویا، روستاهایی که در سکوت و آرامش با ظاهری رنگارنگ هستند، این منطقه را به محیطی برای یک زندگی ساده و به دور از شلوغی ایجاد نموده است و مردم ساکن در آن جا با کار بر روی زمین اینجا فضایی پر رونق را در ها گیانگ بوجود آورده اند. بازدیدنمایندگان نه تنها فرصت منحصر به فرد برای کشف چشم اندازهای جدید را دارند، بلکه بخشی از یک جامعه گرم و صمیمی را تجربه خواهند کرد و با استقبال مردم ساکن آنجا و اقامتگاه در خانه های این منطقه تجربه ای فراتر از یک طبیعت گردی معمولی بدست خواهند آورد.

در این منطقه یکی از منحصر به فرد ترین سازه های زمین شناسی که در نوع خود بی نظیر است وجود دارد. فسیل هایی که قدمت آن تا 600 میلیون سال می رسد و جاذبه ها و میراث تاریخی این منطقه که در کنار شالیزارهای وسیع برنج این منطقه را به یکی از مقاصد اصلی توریستی تبدیل نموده است. در ادامه راستا دسترسی را برای پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang برای شما می گوییم.

راستا دسترسی برای پیاده روی در ها گیانگ

برای رفتن به ها گیانگ می توانید به هانوی پایتخت ویتنام رفته و بعد با اتومبیل به این منطقه بروید. تنها راه رسیدن به ها گیانگ از پایتخت فقط اتومبیل کرایه یا اتوبوس است و طول این راستا حدود 7 ساعت است و مسافت هانوی تا آنجا 307 کیلومتر است. در ادامه نقشه ها گیانگ را برای پیاده روی در ها گیانگ Ha Giangخواهید دید.

امکانات موجود در ها گیانگ

در این منطقه زیبا برای خانواده ها امکانات و تسهیلات زیادی موجود است که در راستاهای گردشگری برای پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang در نظر گرفته شده است. این امکانات شامل موارد زیر است:

 • اقامت در خانه های تمیز و زیبا
 • بیشتر این خانه ها دارای توالت و حمام و سایر امکانات مورد احتیاج است.
 • دهقانانی که به عنوان میزبان در این خانه ها می مانند و خدمات ارائه می دهند
 • میزبان هایی که بهترین لباس ها را برای دریافت عکس یادگاری به مهمان ها ارائه می دهند.
 • وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام با انواع مواد غذایی و با طبخ عالی
 • راهنمای محلی
 • راهنما برای غواصی
 • راهنمای تور از هانوی تا ها گیانگ در صورت احتیاج
 • راهنمای تور محلی برای راستا های پیاده روی
 • راهنما برای تهیه و خرید مواد غذایی
 • موتورسیکلت برای جابه جایی از هر نقطه به نقطه دیگر با توشه و وسایل گردشگران
 • همچنین این موتور سیکلت ها برای تهیه غذای روزانه گردشگران به بازار محلی می روند و مواد مورد احتیاج آن ها را تهیه نموده و برایشان می آورند. در بخش بعدی وسایل مورد احتیاج برای پیاده روی در ها گیانگ Ha Giangرا برای شما می گوییم.

وسایل مورد احتیاج برای پیاده روی در ها گیانگ

کرم ضد آفتاب

کفش مناسب برای پیاده روی

لباس راحت و مناسب

عینک آفتابی

کوله پشتی سبک و راحت

دیگر جاذبه های ها گیانگ

 • پیاده روی در دل جنگل های کاج
 • دیدن مناظر زیبایی از کوه های گرانیت
 • رودخانه زیبای این منطقه
 • گشت و گذار در روستاهای زیبای اطراف
 • دیدن مناظر زیبای شالیزارها
 • عکاسی و نقاشی از این طبیعت فوق العاده
 • دوچرخه سواری در راستاهای پیاده روی در ها گیانگ
 • غواصی در رودخانه ها
 • ماهیگیری در ها گیانگ

منبع: hagiangtrekkingtours.com

north-vietnam.com

traveloutlandish.com

منبع: الی گشت
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 431

به "اینجا طبیعت بی نظیر ها گیانگ در ویتنام است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا طبیعت بی نظیر ها گیانگ در ویتنام است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید