کوه بهشتی هوآشان در چین، یک جهنم واقعی

به گزارش مجله هدیه، گذرگاه هوآشان در چین

مناطق و مکان های حیرت آور زیادی در دنیا وجود دارد که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی و خطر هستند، بهترین مکان است. این مناطق معمولا طبیعی هستند و علاوه بر مناظر بسیار زیبا، آب و هوای خیلی خوبی هم دارند. اگر دنبال ترس و هیجان و خطر کردن هستید باید به این مکان ها بروید. یکی از این ها، کوه هوآشان چین یا همان گذرگاه هوآشان است که در اینجا می خواهیم درباره آن صحبت کنیم. البته از قلم نیاندازید که این مکان و مکان های مشابه بسیار خطرناک هستند و اگر هیجان برایتان مهم تر از سلامتی است، به این مکان ها بروید! همراه خبرنگاران باشید:

کوه بهشتی هوآشان در چین، یک جهنم واقعی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

هوآشان نام کوهی و یکی از خطرناک ترین گذرگاه های کوهستانی جهان است که در شهر هوآیین و در کشور چین قرار گرفته است. این گذرگاه به اندازه ای زیباست که به آن لقب کوه بهشتی را داده اند.

درباره رشته کوه هوآشان

رشته کوه هوآشان، پنج قله دارد که برای رسیدن به این 5 قله، فقط 1 راه وجود دارد و آن هم یک راستا خیلی باریک با شیب وحشتناک است. در این راستا کوهستانی، نرده ای هم وجود دارد که البته با گذشت زمان، دیگر مثل قبل نیست و کاملا فرسوده شده و در برخی جاها هم کاملا قطع شده است! باید بدانید این گذرگاه کوهستانی، یکی از خطرناک ترین گذرگاه هاست که تا حالا بیشتری تعداد کشته شدگان را داشته و از نظر ایمنی، تقریبا صفر است.

طبق آمار، هر سال حدود 100 نفر در این گذرگاه کشته می شوند اما هنوز هم معلوم نیست چرا برخی از افراد تا این اندازه دوست دارند تا جان خود را به خطر بیندازند. البته نباید ناگفته بماند که به جان خریدن این همه خطر، شما را به بهشتی بی نظیر از درختان سر سبز و جنگل های بی مانند راهنمایی می نماید. عرض این گذرگاه حتی به 50 سانتیمتر هم نمی رسد و تقریبا 30 سانتیمتر است، آن هم روی تخته های چوبی فرسوده و زنجیرهایی که دیگر در خیلی از جاها قطع شده اند. همین موضوع، این گذرگاه کوهستانی را خطرناک نموده و باعث شده تا هر کسی جرات رد شدن از آن را نداشته باشد.

گذشته از مناظر زیبا، با رد شدن از این کوه، معبدی را هم می توانید ببینید که برای چینی ها مقدس است و خیلی از آنها برای عبادت به این معبد می روند. البته این معبد درست روی قله پنجم واقع شده است! بنابراین برای رسیدن به آن باید حدود 12 کیلومتر راه بروید. بعد از این قله، می رسیم به قله جنوبی که از بقیه بلندتر است و به همین دلیل به آن، سلطان کوه می گویند. اگر هم بخواهید فراموش نشدنی ترین و شگفت انگیزترین طلوع خورشید زندگی تان را ببینید، باید به قله شرقی بروید. به همین دلیل است که به این قله، قله خورشید هم می گویند.

بعد از این قله، می رسیم به قله میانی. در آن دوران، دختر امپراطور موگونگ که نانگیو نام داشت، به دلیل اینکه از هیاهوی شهر خسته شده بود، تصمیم گرفت تا به کوهستان برود و در آنجا بماند تا به آرامش برسد. او و همسرش به این کوه آمدند و در همانجا ماندند و به همین دلیل است که به آن دختر شاه می گویند.

در آخرهم قله غربی که مانند گل و بسیار زیباست و به همبن دلیل به آن، نیلوفر آبی می گویند.

راستی اگر به هیجان علاقه و خطر علاقه دارید، مطلب جالب دیگری را که در باره بقیه مکان های خطرناک جهان است را هم می توانید در زیر بخوانید:

پلکان مرگ کجاست؟

منبع: الی گشت
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 378

به "کوه بهشتی هوآشان در چین، یک جهنم واقعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه بهشتی هوآشان در چین، یک جهنم واقعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید