چگونه از هدفون هایمان راحت تر استفاده کنیم؟

به گزارش مجله هدیه، اگر شما نیز در استفاده از هدفون های مختلف احساس ناراحتی دارید، این راهکارها را به کار بگیرید.

چگونه از هدفون هایمان راحت تر استفاده کنیم؟

با یک جفت هدفون خوب، موسیقی شنیدن شما می تواند باورنکردنی به نظر برسد به شرطی که کمی آن ها را اصلاح کنید.

به عنوان اولین قدم، هدفون خود را آنالیز کنید تا دریابید مشکل از کجا است؛ هنگامی که دلیل را کشف کردید، این چند راهکار بالقوه را امتحان کنید. ممکن است مجبور شوید کلاه مهندسی خود را به سر بگذارید تا این اصلاحات را با هدفون های خاص خود تطبیق دهید تا آن ها را تا حد امکان راحت کنید.

چرا گوش های ما هنگام استفاده از هدفون داغ می شوند؟

بسیاری از هدفون ها دارای پد های گوش چرمی تقلبی مخملی اما پلاستیکی هستند که می توانند باعث تعرق بیش از میزان گوش هایتان شوند. برای حل این مشکل پد های گوش نرم تر و تنفس پذیرتر بگیرید. بسیاری از شرکت ها پد های شخص ثالث مقرون به صرفه قیمتی را برای هدفون های محبوب فراوری می نمایند.

اگر هیچ پد مناسبی را برای هدفون خود نیافتید، امید خود را از دست ندهید. بسیاری از هدفون ها از قالب هایی با میزان های مشابه استفاده می نمایند. بنابراین پد های شخص ثالث ساخته شده برای یک هدفون ممکن است تقریبا روی یک مدل دیگر و کمتر محبوب قرار بگیرند. متاسفانه، تنها راه برای دانستن این است که آن ها را امتحان کنید یا امیدوار باشید که شخص دیگری قبلا این کار را انجام داده باشد.

توجه داشته باشید پد های گوش با قابلیت تنفس بیشتر، طبق تعریف هوای بیشتری را وارد و خارج می نمایند. این برای گوش مناسب است، اما باعث می گردد صدای بیشتری از آن خارج گردد. هدفون شما با این روش کاملا عایق صدا نخواهد بود. بنابراین می توانید صدای اطرافیانتان را بشنوید و آن ها نیز ممکن است موسیقی شما را بشنوند. بعلاوه باعث تغییر صدای هدفون می گردد.

سربند هدفون به جمجمه آسیب می زند

بعضی از هدفون ها بند را با اندازه زیادی مموری فوم و بعضی دیگر پلاستیک سخت را با پارچه ای مقرون به صرفه و نازک می پوشانند. اگر احساس می کنید بند هدفونتان به جمجمه شما فشار می آورد، باید کمی بالشتک اضافی به آن بیفزایید.

استفاده از هدفون با وجود عینک

شاید از خود بپرسید که چگونه هدفون را با عینک بهره ببرید. هیچ کس مانند فردی که از عینک استفاده می نماید، مسائل هدفون های ناراحت نماینده را درک نمی نماید. حتی اگر آن ها دارای نیروی گیره نسبتا سبک و پد های نرم باشند، یک جفت هدفون بزرگ روی گوش همواره روی فریم های عینک فشار آورده و باعث می گردد که داخل شقیقه شما فرو بروند.

برای این که دیگر این مشکل را نداشته باشید، می توانید بخشی از فوم هدفون را با تیغ برش دهید. برش دادن فوم به این صورت تقریبا لنت ها را بعد از مدتی از بین می برد، اما این هزینه کمی است و مانع از آسیب به جمجمه می گردد.

چگونه هدفون را روی سر ثابت نگه داریم؟

شما می خواهید که هدفونتان روی جمجمه بماند، نه این که وقتی سرتان را هنگام گوش دادن به موسیقی تکان می دهید، به اطراف سر بخورد. خوشبختانه راهکار بسیار آسان است.

چند کتاب بردارید و آن ها را در کنار هم قرار دهید تا به میزان عرض سرتان یا کمی بزرگ تر شوند. سپس هر زمان که از هدفون استفاده نمی کنید، هدفون خود را روی این برانکارد بداهه بچسبانید. پس از چند روز، آن ها باید کمی احساس راحتی نمایند. فقط مراقب باشید که آن ها را بیش از حد باز نکنید.

اگر هدفون شما دارای نوار های فلزی است، مانند هدفون سونی، می توانید آن ها را با دست خم کنید. بسیار مراقب باشید که آن ها را خیلی خم نکنید. در غیر این صورت ممکن است نتوانید آن ها را به حالت عادی خود برگردانید.

برای سهولت استفاده از هدفون ره حل دیگری نیز وجود دارد؛ می توانید اندازهی فوم یا لایه های دیگر بردارید و آن را زیر پد گوش قرار دهید. این باید ضخامت پد را افزایش داده و فضای بیشتری در داخل قالب برای گوش های شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید

منبع:popsci

خبرنگاران فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1401 بروزرسانی: 15 مهر 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2195

به "چگونه از هدفون هایمان راحت تر استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از هدفون هایمان راحت تر استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید