نمونه های متفاوت از طرح های نرده چوبی [ 12 ایده تازه ]

به گزارش مجله هدیه، نرده راه پله یکی از المان های مهم و کاربردی است. علاوه بر آنکه نرده راه پله قادر به آفرینش زیبایی بیشتر می باشد، قادر به ارائه یک خصیصه پیرامون کارآمد بودن هم هست. اگر بخواهیم طراحی نرده راه پله را مرور کنیم، طرح های نرده چوبی جزء بارزترین آن ها به تعداد خواهد رفت. و ما این مقاله به مدل های متفاوتی از طرح های نرده چوبی می پردازیم.

نمونه های متفاوت از طرح های نرده چوبی [ 12 ایده تازه ]

اهمیت طراحی نرده راه پله

بسیاری از افراد بر این تصورند که طراحی نرده های راه پله از اهمیت بسیاری برخوردار نیست. اما، وقتی مجموعه راه پله را در نظر بگیریم، متوجه اهمیت طراحی آن خواهیم شد. با این حال، راه پله می تواند به اسم یک نقطه کانونی زیبا خودنمایی کند. به خصوص اگر راه پله در خانه دوبلکس ساخته شده باشد، به اسم عنصر چشمگیر جلوه ای شگفت انگیز دارد. بنابراین، طراحی نرده مهم شمرده می شود. و در این میان، طرح های نرده چوبی از جمله طرح های شاخص در فضای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به تعداد می فرایند.

تاثیرگذاری طرح های نرده چوبی

طراحی راه پله از قدیم الایام تا به حال دستخوش تغییرات شده و طبیعتا این موضوع بر روی طراحی نرده های راه پله ها هم تاثیر گذاشته است. بدین رویه، ما شاهد تغییرات شگرف بر روی طراحی نرده ها هم هستیم. نرده های راه پله فقط به اسم یک ویژگی ایمنی شناخته نشده اند. آن ها قادرند طراحی فضا را زیباتر سازند و به فضا استایل خاص ببخشند. با این حال که طرح نرده ها ممکن است معاصر، سنتی و یا مدرن باشد، طرح های نرده چوبی باز هم در میان سایر مدل ها به چشم می خورد.

نمونه طرح های نرده چوبی در سال 2019

ما در ادامه قصد داریم به نمونه طرح های نرده چوبی بپردازیم. و آن ها را از لحاظ طراحی و دکوراسیون داخلی آنالیز نمائیم.

طراحی ارگانیک مدرن

تصویر فوق نشانگر یک نمونه از طرح های چوبی مینیمالیستی می باشد. این طرح های نرده چوبی از سایز میانه برخوردار بوده و U شکل هستند. و به جرات می توان گفت طراحی انحصاری نرده های چوبی فوق جزء طرح های مدرن برشمرده شده و کلیت طراحی راه پله را ارتقاء می بخشند.

در مقابل، سادگی و خطوط مستقیم حاصل از پیچیدگی های هندسی از خصوصیات شاخص این نرده چوبی به تعداد رفته است.

طراحی سنتی

ما ایرانیان از دیرباز تا به حال شاهد بسیاری از طرح های نرده چوبی بوده ایم. و این طرح ها بیشتر در قالب طراحی سنتی تفهیم شده بود. بنابراین، عده کثیری از ما شاهد طراحی کلاسیک و سنتی نرده های چوبی بودیم.

با این حال، پیچ و خم های طراحی سنتی نسبت به طرح های مدرن بیشتر بوده و می توان گفت، خلاف طرح های ساده از زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشند که مرتبط با دیزاین کلاسیک است.

به طور کلی، اگر دیزاین کلیت فضایتان کلاسیک می باشد، از نرده های چوبی کلاسیک بهره مند شوید.

طراحی مدرن

امروز با وجود آنکه نمونه فوق از طرح های نرده چوبی را متعلق به دنیای طراحی سنتی می دانیم، اما، طراحی مینیمالیستی I شکل آن به دنیای طراحی مدرن تعلق دارد.

نکته قابل توجه در طراحی نرده راه پلکان فوق به استفاده تلفیقی از چوب و فلز بازمی شود. در حالی که طراحی نرده های چوبی فلزی بالا پیروی طراحی کلاسیک بوده، اما، بی بهره از دیزاین مدرن هم نمی باشد. حال می توان نتیجه گرفت که با نمونه طراحی تلفیقی روبرو هستیم.

طراحی ساده

گاهی اوقات پیچیدگی های راه پله به قدری است که دیگر نیازی به طراحی پیچیده نرده چوبی نخواهیم دید. و این نمونه به قطع یقین یکی از نمونه های طراحی ساده نرده چوبی به تعداد می رود.

این نمونه از طرح های نرده چوبی بیانگر کمال سادگی ظاهری است. و با وجود آنکه این نرده چندان به مثابه سایر مدل های نرده های راه پله پیچیده نیست، اما، همچنان از ویژگی کارآمد بودن برخوردار می باشد.

طراحی ایرانی

در حالی که کثیری از طراحان و دکوراتورهای این مرز و بوم سعی بر ایراهمه کردن طراحی و دکوراسیون دارند، نمونه فوق از طرح های نرده چوبی می تواند استعاره ای زیبا از یک طراحی ایرانی باشد.

با آنکه طراحی کاشی های ایرانی جزء مهم ترین المان های بصری پلکان فوق به تعداد می رود، اما، طرح نرده چوبی و فلزی به اسم المان تکمیل کننده به چشم می خورد.

طراحی روستیک

چوب به اسم مهم ترین عنصر طراحی و دیزاین روستیک مطرح شده است. و طراحی روستیک قادر به خودنمایی در منازل و فضاهای طبیعی تر می باشد. برای آنکه این نمونه از طرح های نرده چوبی را در فضای مد نظرتان پیاده کنید، بهتر است از سبک طبیعی آن اطمینان حاصل نمائید.

نمونه طراحی فوق نمونه ای از طراحی منحنی نرده منحنی می باشد که با یک سری خطوط مستقیم به هم متصل شده اند. و حال می توان شاهد یک دیزاین پایدار، مستحکم و سنگین شد.

طراحی مدرن و مینیمالیستی

اگر چندان به نرده های خطی و I شکل علاقه مند نیستید، قادر خواهید بود از متریال شیشه به اسم یک خصیصه مهم برای حفاظت و ایمنی بهره ببرند. بدین طریق قادر خواهید بود نمونه ای از طرح های نرده چوبی و شیشه ای مدرن و مینیمالیستی اجرا نمائید.

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1828

به "نمونه های متفاوت از طرح های نرده چوبی [ 12 ایده تازه ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه های متفاوت از طرح های نرده چوبی [ 12 ایده تازه ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید