برخورد بی نقص کاوشگر ناسا به یک سیارک، 11 میلیون کیلومتر دورتر!

به گزارش مجله هدیه، دوربین های فضاپیمای دارت نیز تصاویری به زمین فرستاد که تا لحظه برخورد را پوشش می داد اما طبیعتا نتوانست لحظه برخورد را ثبت کند. این برخورد در فاصله 11 میلیون کیلومتری زمین صورت گرفت اما از دید تلسکوپ های زمینی پنهان نماند.

برخورد بی نقص کاوشگر ناسا به یک سیارک، 11 میلیون کیلومتر دورتر!

فضاپیمای دارت پیش از برخورد با سیارک دیمورفوس تصاویری به زمین فرستاد اما ثبت تصویر برخورد و تاثیر آن کار تلسکوپ های زمینی بود.

پروژه اطلس که سیستم هشداری برای تشخیص اجرام خطرناک آسمانی است، با استفاده از داده های تلسکوپ های سراسر دنیا لحظه تاریخی برخورد فضاپیمای دارت به سیارک دیمورفوس را ضبط نموده است.

البته دوربین های فضاپیمای دارت نیز تصاویری به زمین فرستاد که تا لحظه برخورد را پوشش می داد اما طبیعتا نتوانست لحظه برخورد را ثبت کند. این برخورد در فاصله 11 میلیون کیلومتری زمین صورت گرفت اما از دید تلسکوپ های زمینی پنهان نماند.

این برخورد بخشی از پروژه ناسا برای آنالیز تاثیر برخورد جسم خارجی بر تغییر مسیر اجرام خطرناک آسمانی بود که شب گذشته با موفقیت به انجام رسید.

حالا با داده های جمع آوری شده می توان امیدوار بود که سیستمی کارآمد برای محافظت از زمین برابر اجرام خطرناکی که شاید روزی به سمتش بیایند، طراحی و ساخته گردد.

در این پروژه فضاپیمایی به سمت سیارک های دوقلوی دیدیموس و دیمورفوس پرتاب شد. دیمورفوس سیارک کوچکتر است که همانند ماهکی گرد دیدیموس می چرخد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیومنبع: فرادید
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 2227

به "برخورد بی نقص کاوشگر ناسا به یک سیارک، 11 میلیون کیلومتر دورتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد بی نقص کاوشگر ناسا به یک سیارک، 11 میلیون کیلومتر دورتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید