ایجاد محدودیت در کارت سوخت صندلی ها از چند روز دیگر

به گزارش مجله هدیه، طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی شروع شد اما شرایط همانند روال گذشته است.

ایجاد محدودیت در کارت سوخت صندلی ها از چند روز دیگر

ایسنا نوشت: استارت شروع طرح الزام استفاده از کارت هوشمند سوخت در شرایطی زده شد که نه تنها کارت سوخت صندلی داران به حد وفور در خدمت مالکان وسایل نقلیه قرار گرفته، بلکه دراکثر صندلی ها نیز ردی از اطلاع رسانی در خصوص این طرح دیده نمی گردد.

عطاپور - نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه صندلی داران سوخت - در این باره گفت: شرایط صندلی ها و سوخت رسانی نسبت به گذشته تغییری ننموده و کارت سوخت صندلی داران در اختیار مردم است.

  • تنها پنج درصد مردم از کارت سوخت استفاده کردند

وی با بیان اینکه اگر اشخاص تمایل داشته باشند، می توانند از کارت سوخت شخصی خود یا از کارت صندلی داران همانند قبل استفاده نمایند، اظهار کرد: تا کنون استقبال از این طرح زیاد نبوده است؛ به طوری که می توان گفت تنها پنج درصد از مالکان وسیله نقلیه از کارت شخصی خودشان استفاده نموده اند.

نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه صندلی داران سوخت با تاکید به اینکه هنوز این طرح اجباری نشده است، گفت: ضروری است اهداف این طرح تا قبل از اجباری شدن آن مورد ارزیابی قرار گیرد؛ چراکه اگر این طرح با هدف آگاهی از میزان مصرف سوخت در کشور شروع شده باشد، می توان آمار فراوری پالایشگاه ها را مورد ارزیابی قرار داد.

بازدید میدانی ایسنا از چند صندلی سوخت نیز حکایت از عدم اطلاع رسانی و پیشبرد درست طرح دارد چراکه در هیچکدام از صندلی ها ردپایی از استارت اجرای این طرح دیده نمی گردد و بعضاً کارکنان صندلی داران نیز اطلاع چندانی از این طرح نداشتند.

حتی در گفت وگو با چند متقاضی سوخت آگاه شدیم که حتی کارکنان صندلی ها سراغی از کارت سوخت افراد نمی گیرند و اوضاع کاملا مانند روال سابق است. این در شرایطی است که افرادی نیز وجود داشتند که هیچ اطلاعی از این طرح نداشتند.

  • کاهش تعداد و لیتراژ کارت سوخت صندلی داران

فاطمه کاهی، سخنگو شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کارت سوخت صندلی داران در سراسر صندلی های کشور در دسترس است اما قصد داریم در روزهای آینده میزان لیتراژ کارت سوخت و تعدد کارت سوخت صندلی ها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سقف برداشت از کارت سوخت صندلی داران 60 لیتر در هر نوبت سوخت گیری است، توضیح داد: در حال حاضر استفاده از کارت سوخت صندلی داران آزاد است اما در آینده لیتراژ این کارت ها کاهش خواهد یافت و به همین دلیل توصیه ما به مالکان وسائل نقلیه تهیه کارت سوخت شخصی است.

سخنگو شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با تاکید بر اینکه هنوز تعدادی از افراد کارت سوخت خود را دریافت ننموده اند، گفت: درحال حاضر لیتراژ کارت سوخت صندلی داران همانند سابق است اما در روزهای آینده کاهش می یابد و اکنون این طرح حال آنالیز است و در آینده جزییات آن اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 254

به "ایجاد محدودیت در کارت سوخت صندلی ها از چند روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد محدودیت در کارت سوخت صندلی ها از چند روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید