اختصاص 40هزار متر مربع از اراضی دولتی خراسان رضوی به امور عام المنفعه

به گزارش مجله هدیه، کارگروه ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در خراسان رضوی با دادن حق بهره برداری 40هزار متر مربع از اراضی دولتی در مشهد و سنگان شهرستان خواف برای امور عام المنفعه و اجرای طرح تولیدی با حفظ حق مالکیت دولت موافقت کرد.

اختصاص 40هزار متر مربع از اراضی دولتی خراسان رضوی به امور عام المنفعه

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دریا بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 14 هزار و 840 متر مربع زمین معادل حدود 1.5 هکتار از اراضی دولتی واقع در منطقه الهیه مشهد از سوی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به بهزیستی اختصاص یافته است که این نهاد قصد دادن آن به صورت اجاره بلندمدت به موسسه خیریه همدم فتح المبین برای نگهداری از دختران معلول ذهنی و بی سرپرست را دارد.

سید کمال الدین میرجعفریان افزود: طبق تبصره پنج ماده 69، انتقال مالکیت اراضی و تملک متعلق به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی و موسسات خیریه و عام المنفعه موضوعیت نداشته و فقط حق بهره برداری از اراضی و املاک به نهادها و موسسات مزبور در حیطه جغرافیایی معین شده، با تصویب کمیسیون ماده 69 داده می شود.

وی افزود: اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با مجوزی که از کمیسیون املاک و مستغلات سازمان بهزیستی کشور گرفته، با دادن حق بهره برداری زمین مزبور به موسسه همدم به مدت 20 سال با حفظ مالکیت دولت موافقت کرده و درخواست خود را برای تصویب به کارگروه استانی ماده 69 داده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: مالکیت زمین مزبور در تملک دولت خواهد ماند اما اجاره آن به موسسه همدم به مدت 6 ماه تمدید می شود تا موافقت کارگروه ملی ماده 69 برای واگذاری حق بهره برداری از این زمین به موسسه همدم اخذ شود.

میرجعفریان افزود: سرمایه گذار یک طرح احداث کارخانه آسفالت نیز درخواست خود برای استفاده از 2.5 هکتار از اراضی ملی پلاک 2060 فرعی از 178 اصلی بخش 6 شهرستان خواف موسوم به شهرداری سنگان را به کارگروه ماده 69 ارسال کرده بود که با این درخواست هم موافقت شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1739

به "اختصاص 40هزار متر مربع از اراضی دولتی خراسان رضوی به امور عام المنفعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 40هزار متر مربع از اراضی دولتی خراسان رضوی به امور عام المنفعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید