15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: 15 واحد صنفی در روستاهای بخش کندوان و ترکمنچای میانه از 5 تا 70 درصد آسیب دیدند.

15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند

به گزارش مجله هدیه، به نقل از سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، حبیب امین زاده در گفت وگو با مجله هدیه اضافه نمود: از همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه در شهرستان میانه اقدام لازم نسبت به ارزیابی وسعت خسارت و احتیاجهای اولیه انجام شد .

وی ادامه داد: با توجه به قطعی آب و گاز روستاهای آسیب دیده به ویژه روستای ورنکش، نسبت به تهیه 500 بسته نان و 4800 بسته بطری آب و توزیع در محل یادشده اقدام شد.

وی با اشاره به اهمیت تداوم پخت نان در مناطق زلزله زده اظهار کرد: با همکاری اداره غله شهرستان 500 کیسه آرد در بخش های کندوان و ترکمنچای توزیع شده است.

امین زاده در مورد وضعیت و پایداری واحدهای صنعتی مستقر در کانون زلزله نیز اضافه نمود: دو تیم از همکاران و کارشناسانه سازمان جهت برآورد میزان خسارت به واحدهای صنعتی و معدنی و صنفی بخش های کندوان و ترکمنچای اعزام شدند.

وی افزود: در این زمینه 22 واحد صنعتی مورد آنالیز نهاده شد که گزارش ها حاکی از عدم خسارت به صنایع موجود در کانون زلزله است .

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان توضیح داد: از 600 واحد صنفی بخش های کندوان و ترکمنچای 15 واحد آسیب 5 تا 70 درصدی دیده اند .

وی گفت: نحوه تامین اقلام مورد احتیاج شهروندان در مناطق زلزله زده و همچنین چگونگی مشارکت در بازسازی منازل مسکونی و واحدهای صنفی از سوی صنایع تولیدی و اصناف در حال برنامه ریزی است .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 602

به "15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 واحد صنفی در منطقه زلزله زده آسیب دیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید