کره شمالی به انتقاد کشورهای اروپایی پاسخ داد

به گزارش مجله هدیه، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیوزویک، پس از نقدها اخیر انگلیس، فرانسه و آلمان از آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ حال کره شمالی به این نقدها پاسخ داده و از کشورهای اروپایی خواسته است تا به جای انتقاد از دیگران بر موضوعات داخلی خود متمرکز شوند.

کره شمالی به انتقاد کشورهای اروپایی پاسخ داد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

در این ارتباط کیم سان گیونگ مشاور انجمن کره-اروپا در کره شمالی با انتشار بیانیه ای شدیدالحن خطاب به آلمان، انگلیس و فرانسه گفت که هیچ اشتباهی بزرگتر از این وجود ندارد اگر آنها تصور نمایند کره شمالی، برای تضمین صلح، مجبور به ترک حقوق پدافندی خود خواهد بود.

کیم سان گیونگ در عین حال افزوده است که کره شمالی خواهان توسعه روابط محبت آمیز با کشورهای اروپایی است اما این روابط باید تنها بر اساس احترام متقابل به حاکمیت طرفین باشد.

به گفته دیپلمات ارشد کره شمالی، کشورهای اروپایی بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان باید شیوه تفکر متعصبانه و سفت و سخت خود را کنار بگذارند و به کاهش تنش ها و تضمین صلح در شبه جزیره کره یاری نمایند و اگر توانایی چنین کاری را ندارند، بهتر است سکوت پیشه نمایند و به جای آن به فکر امور آشفته خود باشند.

طی یک ماه گذشته کره شمالی حداقل در هفت نوبت اقدام به آزمایش موشکی کرد. پیونگ یانگ این آزمایش ها را در واکنش به رزمایش نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا مطرح کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 372

به "کره شمالی به انتقاد کشورهای اروپایی پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به انتقاد کشورهای اروپایی پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید