چین و کره شمالی روابط نظامی خود را افزایش می دهند

به گزارش مجله هدیه به نقل از راشاتودی، یک فرمانده بلندپایه چین از افزایش همکاریهای نظامی میان پکن- پیونگ یانگ و مشارکت برای تضمین امنیت در منطقه آسیا-پاسفیک اطلاع داد.

چین و کره شمالی روابط نظامی خود را افزایش می دهند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گفته این فرمانده عالیرتبه چین، هم پکن و هم پیونگ یانگ فعالیتهای آمریکا در منطقه را به مثابه یک تهدید قلمداد می نمایند.

لازم به ذکر است که چندین روز پس از آزمایشهای موشکی جدید کره شمالی، هیأتی از پیونگ یانگ با مقامات چین در پکن دیدار کردند. ریاست این هیأت نمایندگی را کیم سو گیل مدیر دایره سیاسی ارتش خلق کره برعهده داشت.

به گزارش رسانه ها، یک ژنرال ارتش چین در تبادل نظر با کیم سوگیل خاطرنشان کرد که روابط نظامی چین- کره شمالی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

ژنرال ژانگ یوکشیا معاون کمیسیون مرکزی ارتش چین خاطرنشان کرد که ارتش آزادیبخش خلق چین آماده همکاری با کره شمالی برای اجرای توافقات مهمی است که به دست رهبران دو کشور حاصل شده است.

لازم به ذکر است که در ماه ژوئن 2019، شی جین پینگ رئیس جمهور کنونی چین نخستین رهبر این کشور بود که ظرف 14 سال گذشته از کره شمالی دیدن می کرد. تبادل نظری وی با کیم جونگ اون همتای کره شمالی خود به روابط این دو متحد دیرینه تحرکاتی تازه بخشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 292

به "چین و کره شمالی روابط نظامی خود را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و کره شمالی روابط نظامی خود را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید