پاسخ ترکیه به اظهارات مکرون درباره اردوغان

به گزارش مجله هدیه، فارس نوشت: وزارت خارجه ترکیه در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه، پاریس را به انجام بازی خطرناک در لیبی متهم کرد.

پاسخ ترکیه به اظهارات مکرون درباره اردوغان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در ادامه اتهام زنی ترکیه و فرانسه علیه یکدیگر در زمینه دخالت در لیبی، ترکیه روز سه شنبه فرانسه را به انجام بازی خطرناک در لیبی با حمایت از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه وزارت خارجه ترکیه در بیانیه ای بدین منظور گفت: فرانسه مسئول اصلی هرج و مرج های لیبی با پشتیبانی طولانی مدت از جریان های غیرقانونی در این کشور است ، فرانسه واقعاً در حال بازی خطرناکی در لیبی است.

لیبی از سال 2011 و از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی روبرو شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید.

رئیس جمهور فرانسه نیز روز دوشنبه در نشست خبری با رئیس جمهور تونس با انتقاد از ترکیه گفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در حال بازی خطرناکی در لیبی است. وی که در نشست خبری به همراه قیس سعید رئیس جمهور تونس صحبت می کرد، گفت: وامی به ارزش 350 میلیون یورو به تونس خواهیم داد و با رئیس جمهور تونس درباره اوضاع در لیبی صحبت کردم.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه با خطاب قرار دادن رئیس جمهور ترکیه گفت: به اردوغان می گویم که تو نقش خطرناکی را در لیبی بازی می کنی.

وی تاکید نمود: اقداماتی را که بعضی کشورها در لیبی انجام می دهند و به دنبال سیطره بر مناطق جدیدی هستند، رد می کنیم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1131

به "پاسخ ترکیه به اظهارات مکرون درباره اردوغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ترکیه به اظهارات مکرون درباره اردوغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید