پارسایی: اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد است

به گزارش مجله هدیه، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهارات اخیر وزیر امور خارجه را موجب ایجاد امیدواری در مردم دانست و گفت: گفتن چنین مطالبی این امید را در مردم ایجاد می نماید که اراده ای برای مبارزه با فساد وجود دارد.

پارسایی: اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد است

بهرام پارسایی در گفت وگو با مجله هدیه اظهار کرد: کسانی که به خاطر اظهارات اخیر دکتر ظریف به ایشان حمله کردند مخالفان سی اف تی و افرادی هستند که به ظاهر موافق شفاف سازی به ویژه در بحث رای نمایندگان بودند؛ در حالی که ایشان هم به نوعی شفاف سازی کرد پس از چه چیزی برآشفته شدند؟ اگر واقعا به دنبال شفاف سازی هستند به جای حمله به دکتر ظریف بگردند و ببینند عوامل و مشکلاتی که ایشان عنوان کرد کجاست.

وی با بیان این که وزیر امور خارجه ارتباط تنگاتنگی با رهبری دارد، افزود: ایشان در جریان مذاکرات هم فشار عدیده ای را متحمل شد و در حدی که امکان داشت اقدامات مثبتی را انجام داد. حالا این هجمه ها نشان می دهد که اتفاقا بحثش به حقیقت نزدیک است که ناگهان توپخانه ها علیه وزیر خارجه فعال شده است. آقای ظریف در اظهاراتش بودجه وزارت خود را با برخی دستگاه های دیگر مقایسه کرد که این امر در هجمه های اخیر خود را نشان می دهد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دیگر که بر صحبت های آقای ظریف صحه می گذارد این است که در زمان تصویب سی اف تی در مجلس و در حالی که همه گذاره ها و منطق حکم می کرد که ارزش دلار کاهش یابد شاهد افزایش قیمت دلار بودیم و پاسخ وارونه ای از بازار گرفتیم، اما بعد از رد سی اف تی از سوی شورای نگهبان شاهد کاهش قیمت دلار بودیم. در همین جا مافیای اقتصادی خود را نشان می دهد. آنها می خواهند نشان دهند که سی اف تی تاثیری ندارد، لذا در تصویب آن ارزش دلار را افزایش می دهند و در زمان رد آن ارزش دلار را کاهش می دهند.

پارسایی با بیان این که حمله به وزیر خارجه در شرایط فعلی تحریم ها به نفع منافع ملی و انسجام کشور نیست، افزود: وقتی موضوعی به طور شفاف از زبان مسئولین گفته می گردد مردم امیدوار به این می شوند که اراده ای برای مبارزه با فساد وجود دارد اما متاسفانه در مخالفت ها، منافع مردم در نظر گرفته نمی گردد. البته ما مسئولین پاکدست زیادی داریم اما به هرحال فساد هم وجود دارد که اگر جامعه به وجود این اراده برای مبارزه با فساد امیدوار گردد با سیاست های حاکمیت همراه خواهد شد.

وی در سرانجام اظهار کرد: حمله به اظهارات افشاگرانه وزیر امور خارجه در واقع خفه کردن و کورکردن سوسوهای امید و صداهای افشاگرانه است در حالی که مردم شاید تحریم را تحمل نمایند، اما فساد را تحمل نمی نمایند و اگر جدیتی برای شفاف سازی وجود داشته باشد می توانیم بحران تحریم را به خوبی رد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 86

به "پارسایی: اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسایی: اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید