ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟

به گزارش مجله هدیه، بهتر است با فراگیری آداب صحیح سرفه و عطسه کردن مانع از پراکندگی ویروس خطرناک کرونا شویم.

ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟

به گزارش خبرنگار به دلیل انتشار قطرات بزاق آلوده به هنگام سرفه یا عطسه، به همین منظور با آرنج یا دستمال جلوی بینی و دهان خود را بپوشانید و هرگز با دست جلوی دهان و بینی خود را نگیرید.

همچنین عطسه می تواند ویروس های زیادی را آزاد کند در صورتی که سریعاً دست ها شسته نشود باعث آلودگی مکان هایی مانند دستگیره درها، دکمه های آسانسور، نرده، صندلی ها و اشیاء دیگر خواهد شد.

در این زمان اگر کسی این قسمت های آلوده را لمس کرده و دستان خود نشوید با تماس دست آلوده با دهان، چشم ها و بینی ویروس از طریق دست ها پخش خواهد شد.

به همین دلیل در صورتی که آداب سرفه کردن توسط افراد رعایت نشود چرخه انتشار و انتقال ویروس کرونا به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

اما با پوشاندن صورت و بینی با استفاده از آرنج یا دستمال کاغذی، ویروس روی سطح لباس پاشیده می شود و سطح اعضای بدن را آلوده نمی کند. در نتیجه به شدت پیشنهاد می شود به آداب سرفه کردن توجه شود در عین حال تا قبل از شستن دست، نباید سایر اعضای بدن خود به ویژه دهان، چشم، بینی و دیگر اعضای دارای مخاط را لمس کنید.

در صورتی که از دستمال کاغذی به هنگام سرفه یا عطسه استفاده کرده اید، توصیه می شود دستمال را فوری در سطل زباله درب دار بیندازید؛ همچنین بعد از سرفه و عطسه دست های خود را با آب و صابون بشویید تا احتمال انتشار آلودگی بر روی دست ها از بین برود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 982

به "ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید