وزیر راه: برای اولین بار هویت فرد و مالکیت یکدست شد

به گزارش مجله هدیه، وزیر راه و شهرسازی گفت: برای اولین بار از هویت فرد تا هویت مالکیت با استفاده از اتصال پایگاه های اطلاعاتی کشور یکدست شد.

وزیر راه: برای اولین بار هویت فرد و مالکیت یکدست شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه 12 شهریور 99) در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت وگوی تلویزیونی، درباره بورس املاک و مسکن گفت: ما یک سال پیگیری کردیم و الحمدالله پیروز شدیم بورس املاک و مستغلات را راه اندازی کنیم.

وی اضافه نمود: اولین زمین در بورس از سوی وزارت راه عرضه شد و در نهایت هم معامله شد؛ بقیه دستگاه ها هم از این اقدام داوطلبانه ما یاد گرفتند و هم اکنون یکی از بانک ها املاک و مستغلات خود را بنا دارد در این بورس ارائه کند و قرار است این اقدام شتاب بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این اقدام یاری می نمایدتا در یک محیط کارشناسی شده، شفاف و کاملا روشن هر کسی بداند که املاکی که معامله می گردد از لحاظ ارزیابی قیمت و مقبولیت و مدارک آن و اصالت و شرایط برای معامله چگونه است و وقتی از این فیلتر عبور می نماید به طور طبیعی یک اعتماد سازی در جامعه صورت می گیرد.

اسلامی اعلام کرد: این اقدام منجر به خروج از شرایط لجام گسیخته فعلی خواهد شد.

وی گفت: این اقدام درستی است که انتخاب نموده ایم و نتیجه آن را هم مردم خواهند دید.

وزیر راه و شهرسازی در باره قیمت گذاری در بورس املاک و مستغلات گفت: برای اندازه گیری هر کاری یک متر و یا خط کش باید وجود داشته باشد که مردم می توانند به این موضوع استناد نمایند و حتی می توانند به آن به عنوان نمونه و شاهد استناد نمایند.

اسلامی اضافه نمود: هدف ما آن است که سرمایه در بخش مسکن برای فراوری و عرضه مسکن باقی بماند و اگر کسی بنا دارد از زمین وساختمان به عنوان کالای سرمایه ای از آن استفاده کند شرایط را به او سخت گرفته و تا او نتواند در بازار مسکن تلاطم ایجاد نموده و زندگی مردم را با مخاطره روبرو کند.

وی گفت: سامانه جامع املاک و اسکان که راه اندازی شده و پیروز هم بوده خیلی خوب توانسته افرادی که بیش از یک واحد دارند شناسایی کند؛ داشتن بیش از یک واحد خانه را ضد ارزش نمی دانیم، ولی داشتن برنامه و مولد شدن سرمایه را دنبال می کنیم تا بتواند آن خانه مورد بهره برداری قرار گیرد و آن سرمایه حبس نگردد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: این گام تکمیلی که در جهت سامان دادن به معاملات ملکی و مستغلات است را دنبال نموده و به دنبال آن هستیم به یاری وزارت صمت و اتحادیه ها یک روال و نظام نامه را برای آن تعریف کنیم که طبق آن واجدین شرایط بتوانند اقدام لازم را انجام دهند.

اسلامی گفت: این کار هم اکنون در حال آنالیز های اولیه است و به محض اینکه بتوانیم آن را نهایی کنیم رسانه ای خواهیم کرد.

وی درباره تعداد خانه های خالی برای دریافت مالیات گفت: ما توانستیم یک و نیم میلیون مالک را شناسایی کنیم که بیش از یک واحد دارند. ولی آمار خانه های خالی بیش از دو میلیون واحد است.

وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات این خانه های خالی گفت: افرادی شناسایی شدند که بیش از 600 واحد مسکونی به نامشان است و فعلا در حال رفت و برگشت اطلاعات و اعتبار سنجی داده ها هستیم که البته بعد از این کارمان تمام خواهد شد و اقدام بعدی در اختیار سازمان امور مالیاتی است.

اسلامی گفت: برای اولین بار است که از هویت فرد تا هویت مالکیت را با استفاده از اتصال پایگاه های اطلاعاتی یکدست نموده و این اقدام برای اولین بار است که در کشور رخ می دهد و به نظرم ساماندهی خوبی در این بخش در سال 99 رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1239

به "وزیر راه: برای اولین بار هویت فرد و مالکیت یکدست شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر راه: برای اولین بار هویت فرد و مالکیت یکدست شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید