نخست وزیر لبنان ترکیب دولت جدید را به رئیس جمهور ارائه کرد

به گزارش مجله هدیه، رسانه های لبنان اعلام کردند که نخست وزیر این کشور که مأمور به تشکیل کابینه است، ترکیب کابینه خود را به رئیس جهور ارائه نموده است.

نخست وزیر لبنان ترکیب دولت جدید را به رئیس جمهور ارائه کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه، حسان دیاب، نخست وزیر جدید لبنان، رئیس جمهور این کشور را در جریان ترکیب دولت خود قرار داد.

شبکه المیادین لبنان شامگاه سه شنبه گزارش داد که دیاب عصر امروز در کاخ ریاست جمهوری حاضر شده و میشل عون، رئیس جمهور را در جریان ترکیب و اسامی کابینه اش قرار داده است.

خبرنگار این شبکه دقایقی بعد گزارش داد که نشست دیاب و عون در کاخ ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد.

منابع سیاسی مطلع عصر امروز گفتند که اختلافات بر سر تشکیل کابینه جدید لبنان حل شده و محتمل است امشب اسامی وزرای دولت جدید اعلام گردد. در کابینه جدید گفته می گردد تعداد وزارتخانه به 20 کاهش یافته و به اصطلاح کوچکتر خواهد شد. دولت قبلی 30 وزارتخانه داشت.

وب سایت لبنان دیبایت نیز گزارش داد که نبیه بری، رئیس مجلس لبنان نیز به جمع دیاب و میشل عون پیوسته است. محتمل است تا ساعتی دیگر کابینه رسماً اعلام گردد.

حسان دیاب 28 آذر با 69 رأی از سوی مجلس مأمور به تشکیل کابینه شده است. پیش از او سعد الحریری نخست وزیر بود که بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از شروع تظاهرات مردمی در لبنان از سمت خود کناره گیری کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 777

به "نخست وزیر لبنان ترکیب دولت جدید را به رئیس جمهور ارائه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر لبنان ترکیب دولت جدید را به رئیس جمهور ارائه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید