نخست وزیر انگلیس دادگاهی می گردد

به گزارش مجله هدیه به نقل از رویترز، بعضی از نمایندگان مجلس انگلیس با تشکیل یک تیم حقوقی اعلام نموده اند که در صورت سرپیچی نخست وزیر از انعقاد توافق با اتحادیه اروپا، آمادگی دارند تا مقدمات حقوقی برای شکایت از او و دادگاهی شدن بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور را فراهم نمایند.

نخست وزیر انگلیس دادگاهی می گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این نمایندگان که از هر دو حزب کارگر و محافظه کار هستند، در حال آماده سازی مقدمات لازم برای شکایت حقوقی از نخست وزیر در دادگاه در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا هستند.

در حالی که مجلس انگلیس با تصویب قانونی جدید، نخست وزیر را موظف نموده برای جلوگیری از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، مذاکرات را با رهبران اروپایی شروع کند، بوریس جانسون در مقابل مدعی است که در همه پرسی برگزیت اشاره ای به لزوم انجام توافق نشده و تنها بر خروج از اتحادیه اروپا تاکید شده است و این خروج یا با توافق و یا بودن توافق امکان پذیر خواهد بود.

بوریس جانسون که از مدافعان سرسخت برگزیت است، اعلام نموده که چه با توافق و چه بی توافق مصمم به خارج کردن انگلیس از اتحادیه اروپاست و حتی حاضر است در ته گودالی جان بکند، اما خواستار تمدید مهلت اجرای برگزیت از اتحادیه اروپا نشود.

کمتر از دو ماه به موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا زمان باقی مانده، اما راه خروج از بن بست سیاسی برگزیت هنوز تعیین نیست و در حالی که طرفداران سرسخت برگزیت خواستار خروج به هر قیمتی هستند، در مقابل طرفداران سرسخت ماندن در اتحادیه اروپا می گویند ضررهای برگزیت در هر صورت بیشتر از سود احتمالی اش است و باید در یک همه پرسی دوباره جلویش را گرفت.

مردم انگلیس در ژوئن 2016 در یک همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند، اما از آن موقع عملی کردن راهکار خروج از اتحادیه اروپا به عنوان بزرگترین چالش حل نشده لندن باقی مانده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 347

به "نخست وزیر انگلیس دادگاهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس دادگاهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید