ممنوعیت استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان&zwnjها و آزمایشگاه&zwnjها

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران : مدیر نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ممنوعیت استفاده از تست سریع covid-19 در بیمارستان ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی خبر داد.

ممنوعیت استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان&zwnjها و آزمایشگاه&zwnjها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدرضا یثربی ضمن بیان این مطلب گفت: استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی ممنوع است و در این مراکز باید حتما از روش PCR استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز توزیع کیت سریع تشخیص کرونا در کشور، این تست فقط در پایگاه های سلامت و مراکز بهداشتی به منظور غربالگری استفاده می شود و مردم به بیمارستان ها و آزمایشگاه های خصوصی و دولتی مراجعه نکنند.

یثربی تاکید کرد: با توجه به اینکه کاربرد مهم این تست برای غربالگری بیماری کرونا است. به همین دلیل استفاده از آن در مراکز درمانی لزومی نداشته و در صورت استفاده، تذکرات و برخوردهای قانونی از سوی معاونت درمان صورت می گیرد.

رییس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان، با اشاره به این که پاسخ این تست ظرف مدت زمان 20 دقیقه مشخص می شود، افزود: نتیجه منفی این آزمایش احتمال بیماری فعال را به طور کامل منتفی نمی کند و در صورت مثبت شدن، انجام آزمایش تاییدی تشخیص مولکولی خصوصا برای افراد علامت دار توصیه می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یثربی با بیان اینکه برای انجام این تست از نمونه نازوفانکس استفاده می شود، تشخیص سریع در بیماران علامت دار مشکوک به ابتلا به کووید -19، تشخیص عفونت در افراد بی علامت که سابقه تماس با بیمار مبتلا به کووید-19 را داشته باشد(contact tracing) و بررسی همه گیری مشکوک در اجتماعات کوچک را از مهمترین کاربردهای این تست برشمرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1412

به "ممنوعیت استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان&zwnjها و آزمایشگاه&zwnjها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان&zwnjها و آزمایشگاه&zwnjها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید