ماجرای فشار نمایندگان مجلس به وزیر برای انتصاب یک فرد فاسد ، 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در مقطع کوتاه به تاراج دادند

به گزارش مجله هدیه، نماینده سابق مجلس اقدام بعضی مدیران را مصداق خیانت دانست و گفت: 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در یک مقطع کوتاه به تاراج دادند، در حالی که می دانسند 14 مرداد تحریم ها تکرار می گردد و مهم ترین آن هم تحریم طلا است.

ماجرای فشار نمایندگان مجلس به وزیر برای انتصاب یک فرد فاسد ، 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در مقطع کوتاه به تاراج دادند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در هم اندیشی داوطلبان همکاری با دیده بان شفافیت و عدالت که صبح امروز (پنجشنبه 2 آبان) گفت: سال 91 یا 92، عده ای از دوستان جوان تر به منزل ما آمدند و گفتند شما مدعی هستی که بعضی به طور سیستماتیک فساد می نمایند، ولی خودت تنهایی با فساد مبارزه می کنی. بیا و آخر عمری، آبرو و وقتت را برای مبارزه سیستماتیک با فساد بگذار.

توکلی با بیان اینکه کار در دیده بان شفافیت و عدالت، معطوف به قدرت نیست، گفت: دیده بان به دنبال مطامع اقتصادی و کسب قدرت نیست و رقیب دولت هم نیست.

وی ادامه داد: دیده بان شفافیت و عدالت، رفیق سازمان های نظارتی است. فلسفه دیده بان، مبارزه مشروع و قانونی با فساد و مفسد است.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه ما یاری کار مجلس، دولت و قوه قضائیه هستیم، گفت: پرونده های سنگینی که میلیون ها تومان هزینه می خواهد تا کیفرخواست آن آماده گردد، ما آن را انجام می دهیم و تحویل دستگاه قضا می دهیم.

توکلی با بیان اینکه دیده بان شفافیت و عدالت، توان مجازات قانونی مفسد را ندارد، گفت: بزرگترین اهرمی که برای مجازات در اختیار ما واقع شده است، افکار عمومی است که خیلی ها هم از آن هراس دارند.

وی با اشاره به اطّلاع خود از بدهی هشتاد میلیارد تومانی شبنم نعمت زاده، گفت: به یکی از معاونان وزارت کار زنگ زدم و گفتم اگر با او برخورد نکنید، ما فساد او را اعلام می کنیم. چند روز بعد شبنم نعمت زاده دستگیر شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بزرگترین مانع بر سر راه توسعه را فساد دانست و گفت: فساد، اشتغال را کم می نماید و هزینه فراوری را بالا می برد.

توکلی ادامه داد: از لحاظ فرهنگی، فساد، روحیه کار را از بین می برد و دروغ را رواج می دهد.

وی با بیان اینکه در جهت فعالیت دیده بان، متوجه شدیم که فساد خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کردیم، گفت: اخیراً پرونده ای به دستم رسید که حالم را خراب کرد و آن اینکه در یکی از روستا های لامرد، همه منازل مردم را زد و بند نموده اند.

توکلی اضافه کرد: لیست همه افراد متخلف در این پرونده موجود است و به سراغ شان می رویم. هرچند آقای رئیسی هم در برخورد با این تخلفات، مصمم است.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با تمجید از رییس قوه قضاییه در اهتمام به مبارزه با فساد گفت: در پرونده هفت سنگان، رئیسی گفت: قاضی ای را به پرونده اختصاص داده ام که نفوذناپذیر است.

توکلی با بیان اینکه باید کاری کنیم که مردم به صحنه مبارزه با فساد بیایند و حرکت اجتماعی در مبارزه با فساد ایجاد گردد، توضیح داد: هدف ما این بود که ترس و یاس مردم نسبت به مبارزه با فساد را کم کنیم.

وی با اشاره به هزینه هایی که در مبارزه با فساد داده، گفت: با شکایت محمدرضا نعمت زاده به دادگاه رفتم که تبرئه شدم.

توکلی با بیان اینکه توفیقات ما در مبارزه با فساد، بیش از چیزی است که فکر می کردیم، گفت: خطاب به یکی از وزرا نوشتم که فلان فرد فاسد است، نماینده خود را بفرست تا اسناد را ارائه دهیم. او، چون به ما اعتماد داشت، بدون اینکه نماینده ای بفرستد، آن فرد را عزل کرد.

وی ادامه داد: چند روز بعد دیدیم که آن وزیر می خواهد فرد فاسد را در جای دیگر به کارگیری کند. وقتی علت را پرسیدم، گفت که نماینده ها فشار آورده اند و چاره ای نیست. به او گفتم به نماینده ها بگو با توکلی طرف هستید.

رییس دیده بان شفافیت و عدالت اضافه کرد: در نهایت، وزیر مورد نظر، آن فرد فاسد را در جای دیگری به کارگیری کرد که ما منصرف نمی شویم و سراغش خواهیم رفت.

توکلی با بیان اینکه ما با مجرمین یقه سفید روبرو هستیم، گفت: مجرمین یقه سفید، کسانی هستند که در محیط خودشان صاحب نفوذ و احترام هستند و کسی باور نمی نماید که آن ها اهل فساد هستند.

وی، یقه آبی ها را مجرمان معمولی دانست که خیلی نمی توانند فساد خود را وسعت دهند و زود هم دستگیر می شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از نمونه های مجرمان یقه سفید را مدیران عامل بانک هایی دانست که با یک امضاء، هزار میلیارد تومان به یک فرد وام می دهند، ولی حاضر نیستند سه میلیون تومان وام به کسی بدهند که زندگی اش در معرض خطر است.

توکلی، اقدام بعضی مدیران را مصداق خیانت دانست و گفت: 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در یک مقطع کوتاه به تاراج دادند، در حالی که می دانسند 14 مرداد تحریم ها تکرار می گردد و مهم ترین آن هم تحریم طلا است.

وی تاکید نمود: همه را به خیانت متهم نمی کنم، ولی حتما در این کار، خیانت شده است.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت توضیح داد: ما در مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح طلب و شیعه و سنی نمی شناسیم و هرکس که پاک باشد با او دست می دهیم، هرکس ناپاک باشد علیه او اقدام می کنیم و هرکس هم بی گناه و مظلوم باشد به دادش می رسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 557

به "ماجرای فشار نمایندگان مجلس به وزیر برای انتصاب یک فرد فاسد ، 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در مقطع کوتاه به تاراج دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فشار نمایندگان مجلس به وزیر برای انتصاب یک فرد فاسد ، 62 تن طلا و 18 میلیارد دلار را در مقطع کوتاه به تاراج دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید