شکارچی گراز دستگیر شد، شکار بی ضابطه گراز تهدیدی برای پلنگ هاست

به گزارش مجله هدیه، رییس اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار از دستگیری شکارچیان غیرمجاز گزار و کبک در حاشیه پارک ملی لار اطلاع داد.

شکارچی گراز دستگیر شد، شکار بی ضابطه گراز تهدیدی برای پلنگ هاست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فرهاد زندی با اعلام این خبر گفت: بامداد روز گذشته محیط بانان پارک ملی لار حین گشت و پایش منطقه در حاشیه این پارک ملی، یک نفر شکارچی غیرمجاز گراز را دستگیر کردند.

وی گفت: از متخلف لاشه دو رأس گراز وحشی به همراه یک قبضه سلاح برنو، هشت تیر فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

زندی با بیان اینکه جریمه شکار غیرمجاز هر رأس گراز معادل هشت میلیون ریال است، اضافه کرد: متخلف پس از تشکیل پفراینده و پرداخت مبلغ شانزده میلیون ریال برای شکار غیرمجاز دو راس گراز وحشی به مراجع قضایی معرفی گردید.

وی با بیان اینکه گراز ها طعمه مناسبی برای گوشتخواران بزرگ ایران به ویژه پلنگ به شمار می فرایند، گفت: شکار بی ضابطه، بی دلیل و غیرمجاز این گونه در زیستگاه هایی که در آن ها پلنگ وجود دارد و یا احتمال زیست این حیوان وحشی است، به زنجیره غذایی پلنگ ها آسیب رسانده و بیشتر موجب می گردد تا پلنگ ها به دام های اهلی هم حمله ور شوند و خسارات فراوانی را بوجود آورند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پارک ملی لار در ادامه به دستگیری شکارچی غیرمجاز کبک در این منطقه در روز گذشته نیز اشاره داشت و گفت: از متخلف تعداد یک قطعه کبک و یک قبضه سلاح دولول فاقد مجوز حمل کشف و ضبط شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 669

به "شکارچی گراز دستگیر شد، شکار بی ضابطه گراز تهدیدی برای پلنگ هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچی گراز دستگیر شد، شکار بی ضابطه گراز تهدیدی برای پلنگ هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید