شرط رئیس دفتر رئیس جمهور برای جلوگیری از واردات برنج خارجی

به گزارش مجله هدیه، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اگر فراوری برنج در داخل به گونه ای باشد که ارزان به دست مصرف کننده برسد و اگر شرایط در داخل کشور فراهم باشد، علاوه بر صادرات فراوریات داخل، جلوی واردات برنج خارجی را خواهیم گرفت.

شرط رئیس دفتر رئیس جمهور برای جلوگیری از واردات برنج خارجی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مرکز سورتینگ پایانه صادراتی برنج ایران امروز پنجشنبه با حضور محمودواعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و احمد حسین زادگان استاندار مازندران در آمل شروع شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در این مراسم درباره محدودیت واردات برنج گفت: آن چیزی که برای ما مهم و در اولویت بوده، سفره مردم است و اگر فراوری برنج در داخل به گونه ای باشد که ارزان به دست مصرف کننده برسد و اگر شرایط در داخل کشور فراهم باشد، علاوه بر صادرات فراوریات داخل، جلوی واردات برنج خارجی را خواهیم گرفت.

وی اضافه نمود: قرار است در جلسه ای که در استانداری تشکیل می گردد نسبت به مسئله برنج و واردات آن تصمیم گیری گردد.

واعظی با اشاره اینکه افتتاح این واحد سورتینگ کار بسیار فوق العاده ای برای حمایت از فراوریات کشاورزی و کشاورزان است، گفت: این طرح سبب ارزش اضافه نموده و کوتاه شدن دست دلالان می گردد.

وی اضافه نمود: مرکز پایانه صادراتی برنج با تأمین امکانات در داخل و بستر سازی برای صادرات در خارج، همانند بورس برنج می تواند در امر سورتینگ، صادرات و ارزش اضافه نموده نقش آفرینی کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینی هدف و اولویت دولت است، توضیح داد: کسانی که منجر به صادرات فراوریات می شوند را باید حمایت کنیم و همه امکانات و بسترهای مورد احتیاج و مناسب را برای آنان فراهم کنیم.

سورتینگ برنج مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع شامل آزمایشگاه، ساختمان اداری و با اعتبار 250 میلیارد ریال افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 817

به "شرط رئیس دفتر رئیس جمهور برای جلوگیری از واردات برنج خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط رئیس دفتر رئیس جمهور برای جلوگیری از واردات برنج خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید