سازمان ملل نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کند

به گزارش مجله هدیه به نقل از اسپوتنیک، فرحان حق (Farhan Haq) روز دوشنبه در یک نشست خبری اظهار داشت که سازمان ملل متحد نمی تواند اعتبار اظهارات آمریکا در خصوص مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تأیید کند و بر این باور است که چندین مرجع مختلف باید اینگونه اطلاعات را تأیید نمایند.

سازمان ملل نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کند

فرحان حق با اشاره به مرگ البغدادی گفت: ما شخصاً نمی توانیم صحت اظهارات [آمریکا درباره مرگ البغدادی] را تأیید کنیم. ما به اعتبار و قابل اطمینان بودن منابع مختلف اطلاعاتی که در خصوص این موضوع صحبت نموده اند، اعتماد داریم، اما روشن است که هرگونه اطلاعات از این دست ضروری است توسط چندین مرجع ذیصلاح تأیید گردد.

ادموند فیتون براون (Edmund Fitton-Brown) مسئول تیم ناظر بر گروههای تروریستی در سازمان ملل در یک مصاحبه گفت که این کمیته سازمان ملل نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی، سرنموده داعش را تأیید کند؛ اما اظهارات آمریکا را جدی تلقی نموده و میخواهد هر چه سریعتر همراه با آمریکا برای تأیید این موضوع فعالیت کند.

فیتون- براون در اینباره گفت: من هنوز تأییدی برای این خبر دریافت نکردم. روش آنالیز ما این طور است که با اخبار محتاطانه برخورد می کنیم تا زمانی که آن خبر به طور مستقیم و محرمانه توسط کشورهای عضو بیان گردد. تمام آنچه که اکنون در اختیار داریم تنها اعلام عمومی این خبر از سوی آمریکا است... آنها [آمریکا] بسیار به خودشان مطمئن هستند. آنها ادعا میکنند که آن خبر را تأیید نموده اند... من فکر می کنم که باید این موضوع را بسیار جدی گرفت. من برای تأیید هرچه سریعتر این خبر از آمریکا و سایر کشورها سئوالاتی خواهم پرسید.

به گزارش مجله هدیه، جنیفر گریفین (Jennifer Griffin) خبرنگار شبکه تلویزیونی فاکس نیوز روز گذشته (یکشنبه) در پیامی توئیتری نوشت: یک منبع ارشد نظامی آمریکا اظهار داشت که ابوبکر البغدادی در حمله آمریکا کشته شد. هویت البغدادی تایید شده است. آزمایش دی اِن اِی این موضوع را ثابت نموده است.

وی در توئیت دیگری در این باره اضافه نمود: به من گفته شده است که بین 50 تا 70 نفر از نیروهای ارتش آمریکا و حدود 6 فروند بالگرد در این عملیات برای هدف قرار دادن بغدادی شرکت داشتند. وی با منفجر کردن جلیقه انفجاری کشته شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 571

به "سازمان ملل نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید