روسیه از بازداشت 136 نفر در تظاهرات بدون مجوز مسکو خبر داد

به گزارش مجله هدیه، وزارت کشور روسیه اعلام کرد که در جریان تظاهرات بدون مجوز در مسکو 136 نفر به دلیل تخلف از قانون بازداشت شدند.

روسیه از بازداشت 136 نفر در تظاهرات بدون مجوز مسکو خبر داد

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه، به دنبال برخی اعتراض ها به ممانعت از حضور تعدادی از نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شورای شهر مسکو، منابع رسانه ای و همچنین مقام های دولت روسیه از بازداشت صدها نفر در تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز در پایتخت خبر دادند.

بنا بر گزارش شبکه راشا تودی، تظاهرات روز شنبه (دیروز) در حمایت از نامزدهای اپوزیسیون دولت روسیه که از حضور در انتخابات شورای شهر مسکو منع شدند، به بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در این تظاهرات منجر شده است.

طبق این گزارش، درباره تعداد حاضران در تظاهرات روز شنبه که دولت روسیه آن را تظاهرات بدون مجوز و غیرقانونی خوانده است، گزارش های متناقضی منتشر شده است.

برخی منابع خبر دادند که 20 هزار نفر در این تظاهرات شرکت داشتند اما برخی دیگر از رسانه ها تعداد معترضان را 50 هزار نفر خوانده اند. وزارت کشور روسیه خاطرنشان کرد که حداقل 136 نفر از حاضران در این تظاهرات بدون مجوز، به دلیل تخلفات مختلف بازداشت شدند.

منابع رسانه های نزدیک به اپوزیسیون دولت روسیه، مدعی شده اند که تعداد بازداشتی ها حداقل دو برابر تعداد اعلام شده توسط وزارت کشور است. بنا بر گزارش راشا تودی، در جریان تظاهرات روز گذشته، معترضان شعارهایی علیه دولت روسیه سر دادند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 251

به "روسیه از بازداشت 136 نفر در تظاهرات بدون مجوز مسکو خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از بازداشت 136 نفر در تظاهرات بدون مجوز مسکو خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید