خبرنگاران طوفان عملکرد چندین پالایشگاه نفتی آمریکا را مختل کرد

به گزارش مجله هدیه، تهران- خبرنگاران- طوفان موسوم به دلتا در ساحل جنوبی آمریکا برق صدها هزار خانه را قطع کرده و موجب اختلال و تعطیلی چندین پالایشگاه و بندر صادرات نفتی شد.

خبرنگاران طوفان عملکرد چندین پالایشگاه نفتی آمریکا را مختل کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، همزمان با گسترش دامنه بادهای مخرب طوفان دلتا به خارج از مرکز آن، ایالت های ساحل جنوب آمریکا روز شنبه شاهد قطع برق صدها هزار خانه و توقف یا اختلال در عملکرد چندین پالایشگاه و بندر نفتی بودند.

برق 700 هزار خانه و بنگاه اقتصادی روز شنبه در سه ایالت ساحل خلیج مکزیک در نتیجه رسیدن طوفان دلتا به این مناطق قطع شد. سرعت این طوفان در این مناطق به بیش از 160 کیلومتر در ساعت می رسید و باعث تخریب سقف خانه ها و قطع برق آن ها شد.

پالایشگاه های شرکت توتال با ظرفیت 225 هزار و 500 بشکه در روز و شرکت والرو انرژی با ظرفیت 335 هزار بشکه در روز قطعی برق داشتند و یکی از واحدهای شرکت موتیوا در پالایشگاه 607 هزار بشکه ای آن تعطیل شد.

همچنین، سه پالایشگاه در ایالت لوئیزیانا که در جهت طوفان قرار دارند یا پیشتر کارخانه های خود را برای عملیات تعمیر و نگهداری تعطیل کرده بودند یا در نتیجه توفانی خسارت بار دیگری که 6 هفته پیش منطقه را درنوردید، به علت آسیب تعطیل بودند.

بنادر صادرات نفت و پتروشیمی در نوار ساحلی دو ایالت تگزاس و لوئیزیانا که از پیش از آغاز طوفان به روی کشتی های تجاری بسته بودند، روز شنبه نیز همچنان تعطیل ماندند.

براساس گزارش وزارت امور داخلی ایالات متحده، طوفان دلتا تقریبا همه تولید نفت ساحل خلیج مکزیکو و 62 درصد از تولید گاز طبیعی این منطقه را تعطیل کرد و همه کارکنان بیش از 280 مرکز تولیدی و حفاری مجبور به تخلیه شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1296

به "خبرنگاران طوفان عملکرد چندین پالایشگاه نفتی آمریکا را مختل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طوفان عملکرد چندین پالایشگاه نفتی آمریکا را مختل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید