خبرنگاران آمریکا تحریم هایی علیه ژنرال های میانماری اعمال کرد

به گزارش مجله هدیه، تهران- خبرنگاران- وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه شب هشت ژنرال میانماری و سه نهاد این کشور را تحریم کرد.

خبرنگاران آمریکا تحریم هایی علیه ژنرال های میانماری اعمال کرد

به گزارش خبرنگاران، در وب سایت خزانه داری آمریکا آمده است، هشت نفری که مورد تحریم دولت بایدن قرار گرفته اند از ژنرال های ارتش میانمار هستند.

خزانه داری آمریکا همچنین سه نهاد مستقر در میانمار از جمله کانکری جم، امپراطوری میانمار و میانمار روبی را مورد تحریم قرار داد.

تحریم ها در حالی اعمال می گردد که بایدن رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به کودتای نظامی در میانمار، خواهان آزادی سریع بازداشت شدگان شد و گفت که مقام های ارتش این کشور و خانواده های آنها را تحریم می نماید تا ژنرال های میانماری به یک میلیارد دلار دارائی هایشان در آمریکا دست نیابند.

بایدن در بیانیه ای تلویزیونی این مطلب را عنوان نمود و اضافه نمود: همانطور که می دانید یورش به انتقال دموکراتیک قدرت در میانمار موجب نگرانی عمیق هر دو حزب در آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما در تماس نزدیک با متحدان و شرکایمان در سراسر دنیا به ویژه در منطقه آسیاپاسفیک هستیم تا هماهنگی لازم را برای پاسخ دیپلماسی قوی بین المللی نسبت به آنچه که اتفاق افتاده است، به عمل آوریم.

وی افزود: همچنین امروز یک دستور اجرایی را تایید می کنم که ما را برای تحریم فوری مقامات ارتش که دستور کودتا را صادر کردند، به منافع تجاری آنها و بستگان نزدیک آنها قادر می سازد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1553

به "خبرنگاران آمریکا تحریم هایی علیه ژنرال های میانماری اعمال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا تحریم هایی علیه ژنرال های میانماری اعمال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید