حمایت چین از نابودی تمام سلاح های هسته ای دنیا

به گزارش مجله هدیه، معاون وزیر خارجه چین در نشست سازمان معاهده جامع منع آزمایش هسته ای گفت: چین متعهد می گردد تا جهت توسعه صلح آمیز هسته ای را در پیش بگیرد و از منع کامل و نابودی تمامی سلاح های هسته ای حمایت می نماید.

حمایت چین از نابودی تمام سلاح های هسته ای دنیا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، لی بائودونگ معاون وزیر خارجه چین در نشست بیستمین سالگرد معاهده جامع منع آزمایش هسته ای (CTBT) در مقر سازمان ملل در وین گفت: چین متعهد شده است تا از سلاح های هسته ای در وهله نخست استفاده نکند و بدون هیچ قید و شرطی موافقت نموده است که علیه کشورهایی که سلاح هسته ای در اختیار ندارند و مناطق عاری از هسته ای از این تسلیحات استفاده و یا آن ها را تهدید نکند.

بنا بر این گزارش، چین به عنوان یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل همیشه در حال حمایت از استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، رای به حمایت از نظام منع گسترش هسته ای، ایفای نقش کلیدی در حل مساله هسته ای ایران و دیگر مسائل مرتبط هسته ای در سال های گذشته داده است.

معاون وزیر خارجه چین در این نشست اضافه کرد: ما باید شالوده سیاسی اجرایی کردن این معاهده را تثبیت کنیم. تنها امنیت مشترک می تواند ریشه مناقشه های موجود و گسترش هسته ای را ریشه کن کند.

معاهده جامع منع آزمایش هسته ای به عنوان بخش مهم نظام منع گسترش هسته ای در قواعد بین المللی تلقی می گردد که آزمایش های هسته ای در سراسر جهان را رصد و ممنوع می نماید. به منظور تسهیل معاهده جامع منع آزمایش هسته ای هیات تدارکاتی سازمان معاهده جامع منع آزمایش هسته ای ایستگاه های نظارتی را در سراسر جهان ساخته است تا انفجارهای احتمالی هسته ای را رصد کند با این حال برای تسهیل در اجرایی شدن این معاهده اقدامات بیش تری باید صورت گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 474

به "حمایت چین از نابودی تمام سلاح های هسته ای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت چین از نابودی تمام سلاح های هسته ای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید