جنگ مدیرعامل استقلال و وزیر

به گزارش مجله هدیه، در تاریخ هیچ عدالتی نیست. وقتی که مصیبتی به بار می آید، تقریبا همواره ملت به مراتب بیش از سیاستمداران گرفتارش می شوند، حتی اگر در وهله اول سیاستمداران مسبب آن فاجعه باشند. این یک نظریه است و تاریخ استقلال تقریبا پُر است از چنین فجایع و مصیبت هایی که عامل اصلی آن خود مدیران و مسئولان تصمیم گیر در وزارت و باشگاه بوده و هستند. مصیبتی که در راس قدرت شکل می گیرد و به سمت و سوی طرفداران و صاحبان واقعی استقلال سرازیر می گردد و همچون سیلی ویرانگر عواطف و احساسات آنان را نابود می نماید.

جنگ مدیرعامل استقلال و وزیر

فرقی نمی نماید که چرا طرفدار استقلال دل پرخونی از وزیر ورزش دارد و خیلی از مسائل تیم و باشگاه را متوجه او می نماید اما اینکه در این میان یک نفر، از قدرت طرفدار و احساسات پاک او و دغدغه های بی شمارش پلی برای مقابله با وزیر ورزش درست می نماید، نشان دهنده تسویه حساب های شخصی و شاید قدیمی باشد که مدت هاست در پس پرده اختلافات وزیر ورزش و مدیرعامل جدید باشگاه استقلال پنهان بوده و حالا با تکیه بر حمایت طرفدار و سوار بر شانه های آنان بروز پیدا می نماید.

احمد سعادتمند که تا چندی پیش به عنوان معاون وزیر ورزش، در ساختمان سئول بود و هیچ کدام از طرفداران استقلال نامش را هم نشنیده بودند، به لطف و اعتماد وزیر ورزش حکم عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال را دریافت کرد و به سعادت آباد رفت. از آنجایی که این لطف وزیر بیش از ظرفیت او بود، سعادتمند خیلی زود با مدیرعامل وقت باشگاه و اعضای هیئت مدیره به اختلاف خورد و با استعفا و جدایی از باشگاه، دوباره به میز معاونت آموزش وزارت ورزش بازگشت.

این اتفاق در حالی افتاد که دوباره وزیر به او اعتماد کرد و تا بازگشت او، جایگاه اش را به شخص دیگری واگذار نکرد. شاید هم وزیر چنین شرایطی را پیش بینی نموده بود. این البته خاتمه ماجرا نبود و سعادتمند که از کودکی خود و خانواده اش را استقلالی دوآتشه معرفی می کرد و گویا کینه مدیران باشگاه را نیز به دل گرفته بود، با ترفندهای خاص وزیر را مجاب کرد، این بار حکم مدیرعاملی را برایش صادر کند تا بتواند به باشگاه برگشته و ضمن جبران گذشته نقشه های جدیدش را در این باشگاه عظیم به اجرا در بیاورد.

او با حکم وزیر و این بار به عنوان مدیرعامل به استقلال برگشت و تمام اختیارات را به دست گرفت تا نشان دهد این بار نقشه های جدیدی دارد و حتی برای وزیر هم خط و نشان هایی کشید که دامنه اختلافاتش را با رئیس سابق خود عیان کرد. ابتدا بدون توجه به شرایط تیم استقلال و برخوردهای دوگانه با فرهاد مجیدی، نام استراماچونی را بر سر زبان ها انداخت که نقطه ضعف فنی استقلال بود و هنوز زخم جدایی او بر تن طرفداران نیشتر می زد.

حضور در ایتالیا در بحبوحه بازی نیمه نهایی جام حذفی و دربی 93 تهران ثابت کرد که او فراتر از یک بازی حتی حیثیتی فکر می نماید و برایش برد و باخت تیمش چندان فرقی ندارد. او حتی تصمیمات مجمع باشگاه و هیئت مدیره را هم نادیده گرفت و عزم خود را برای بازگرداندن استراماچونی جزم کرد و در این راه قانون منع استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی را به باد انتقاد گرفت و عملا آن را نفی کرد و این یعنی....من آنم که رستم بود پهلوان...!

حال با توجه به یکه تازی سعادتمند و بی توجهی به دستورالعمل ها و بخشنامه های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در زمینه عدم استفاده از مربیان و بازیکنان خارجی ، به نظر می رسد عمر مدیریتی او نیز خیلی زود به خاتمه خواهد رسید و در این میان تاریخ دوباره آن چهره سیاهش را به طرفداران استقلال نشان خواهد داد. فقط معلوم نیست چه بر سر خود استقلال خواهد آمد و هزینه های مادی و معنوی و اعتباری انجام شده در این وانفسای مدیریتی چگونه جبران خواهد شد؟! جنگی که مدیرعامل باشگاه استقلال با وزارت ورزش و شخص وزیر شروع نموده، هر چند به برکناری او منجر خواهد شد اما زخم های سربسته استقلال و استقلالی ها را بازتر خواهد نمود!

مهم ترین و شاید جنجالی ترین حرکت و اقدام ناشیانه سعادتمند حضور وی در مجلس شورای اسلامی و گفت وگو با تنی چند از نمایندگان بود که گفته می گردد وی علیه وزیر ورزش حرف هایی زده و حتی پیشنهاد قبول مسئولیت سرپرستی وزارت ورزش را در صورت استیضاح و برکناری سلطانی فر ارائه داده است. در حقیقت می توان استنباط کرد که سعادتمند تصمیمش را برای براندازی وزیر گرفته و درصدد است از هر امکان و اهرم فشاری برای تحقق اهدافش بهره بگیرد. این همان مصیبتی است که در وهله اول سیاستمداران حاکم بر ورزش شروع نموده اند و خاتمهش منجر به فاجعه خواهد شد!

منبع: فرارو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1265

به "جنگ مدیرعامل استقلال و وزیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ مدیرعامل استقلال و وزیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید