جزئیات برگزاری لیگ کشتی و جام باشگاه های جهان در سال آینده

به گزارش مجله هدیه، عبدالمهدی نصیرزاده با اشاره به برنامه های سازمان لیگ برای سال 99 عنوان کرد: لذا در نظر داشتیم از هفته اول اردیبهشت ماه لیگ دسته اول را شروع کنیم اما با توجه به شرایط خاصی که بر کشور حاکم است به نظر می رسد بایستی از اواخر اردیبهشت ماه شروع لیگ دسته اول را داشته باشیم.

جزئیات برگزاری لیگ کشتی و جام باشگاه های جهان در سال آینده

رئیس سازمان لیگ کشتی افزود: تاکید ما بر برگزاری لیگ دسته اول به صورت قانونمند؛ با برنامه ریزی مناسب و قدرتمند است و بنا بر تصمیمات هیات رییسه سازمان لیگ کشتی هشت تیم می توانند در لیگ دسته اول حضور داشته باشند. در سرانجام نیز تیم های اول، دوم وسوم جواز حضور در لیگ برتر را کسب خواهند کرد. تاکید سازمان لیگ بر برگزاری لیگ دسته اول با سطح کیفی و کمی بالاست واعتقاد داریم که درصورتی که لیگ دسته اول قوی داشته باشیم می توانیم لیگ برتری درشان ورزش اول کشور را برگزار کنیم.

نصیرزاده همچنین گفت: برای حضور در لیگ دسته اول تا به امروز نمایندگانی از استان های یزد، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، زنجان، خراسان جنوبی و گلستان اعلام آمادگی داشته اند. ضمن اینکه مذاکراتی هم با سازمان هایی همچون دانشگاه پیام نور، شرکت ملی صنایع مس، وزارت علوم تحقیقات وفناوری و برخی دیگر از بخش های غیردولتی برای حضور نمایندگانی از این سازمان ها در لیگ دسته اول انجام شده است.

وی ادامه داد: آخرین مهلت اعلام آمادگی تیم ها برای حضور در لیگ دسته اول 20 فروردین ماه است و بعد از آن قرعه کشی واعلام برنامه مسابقات را خواهیم داشت.

نصیرزاده افزود: آیین نامه برگزاری لیگ دسته اول به هیات های استانی ابلاغ شده و به زودی اولین نشست را با حضور مسئولین کمیته های لیگ استانی هیات های کشتی برگزار خواهیم کرد و توضیحات تکمیلی و برنامه های سازمان لیگ در سال 99 را در اختیار این عزیزان قرار خواهیم داد.

نصیرزاده بیان داشت: به باشگاه هایی که برای تیمداری در لیگ برتر سال 99 اعلام آمادگی کرده اند، اعلام کردیم حضور در لیگ برتر منوط به خرید امتیاز یکی پنج باشگاه لیگ برتری سال 98 است و یا حضور در جمع سه تیم لیگ برتر دسته اول است. تیمی که توانایی حضور درلیگ دسته اول را ندارد، قطعا نبایستی اجازه حضور در لیگ برتر را به آن داد. به همین دلیل به زودی آیین نامه لیگ برتر سال 99 ابلاغ خواهد شد.

نصیرزاده در سرانجام گفت: قطعا مسابقات باشگاه های جهان سال آینده هم برگزار خواهد شد. درتلاش هستیم میزبان این مسابقات را مشخص کنیم که استان های کردستان، چهارمحال و بختیاری و گلستان دراین خصوص اعلام آمادگی داشته اند. همچنین کشورهای آمریکا و ارمنستان نیز برای میزبانی این مسابقات در سال آینده مذاکراتی را انجام دادند. بایستی در این خصوص شورای فنی سازمان لیگ تصمیم گیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 933

به "جزئیات برگزاری لیگ کشتی و جام باشگاه های جهان در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری لیگ کشتی و جام باشگاه های جهان در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید