تیراندازی های خونین آمریکا ریشه در فرهنگ و تاریخ این کشور دارد

به گزارش مجله هدیه، یک کارشناس آمریکایی خاطرنشان کرد کشتن افراد در آمریکا -به ویژه از سایر نژادها- بخشی از فرهنگ این کشور به حساب می آید.

تیراندازی های خونین آمریکا ریشه در فرهنگ و تاریخ این کشور دارد

به گزارش ، رندی شورت کارشناس آمریکایی در مصاحبه با شبکه پرس تی وی گفت معتقد است فراگیری پدیده تیراندازی های گسترده به مردم در آمریکا در فرهنگ و تاریخ این کشور ریشه دارد.

شورت در مصاحبه با شبکه پرس تی وی در پاسخ به اینکه چرا بیشتر عوامل این نوع تیراندازی ها مردان سفیدپوست هستند، گفت دلیل این امر آن است که کشتن افراد- به ویژه سیاهان و افراد متعلق به سایر نژادها- از رسم و رسوم تاریخی آمریکاست و بخشی از فرهنگ این کشور به حساب می آید.

وی افزود: صد سال پیش، ما در میانه پدیده موسوم به تابستان ترس سرخ بودیم که طی آن دسته های متشکل از سفیدپوستان، سیاهان را در سراسر آمریکا می کشتند. این بخشی از تاریخ آمریکاست. در آن زمان, وودرو ویلسون رئیس جمهور آمریکا در قایق تفریحی خود اخبار کشتار سیاهان را می شنید، ولی هیچ اقدامی درباره آن نمی کرد. این (جنایات نژادپرستانه) از ابتدای تاریخ آمریکا وجود داشته است.

شورت در ادامه تاکید کرد: مشکل اصلی و ریشه این خشونت و نفرت در آموزشی است که پدر و مادر ها به فرزندان خود می دهند. وقتی شما (والدین آمریکایی) به فرزندان خود می آموزید که افراد به سبب رنگ پوست یا طبقه اجتماعی پایین تر از انسان های عادی به حساب می آیند و مستحق مرگ هستند، در نهایت با این نتیجه (فراگیری تیراندازی و خشونت) روبه رو می شوید.

این کارشناس آمریکایی گفت: پلیس آمریکا ممکن است یک جوان سیاهپوست را صرفاً به علت دزدیدن یک کیکِ کوچک از یک فروشکاه، سال ها به زندان بیاندازد، اما همین نیرو های پلیس آمریکایی وقتی تیراندازان سفیدپوست را دستگیر می کنند، رفتار بسیار خوبی با آن ها دارند و پیش از انتقال آنان به زندان، در ساندویچ فروشی از آن ها پذیرایی می کنند!

این کارشناس آمریکایی که ساکن واشنگتن است، تأکید کرد: اگر این رفتار ها پایان یابد و متخلفان سفیدپوست با جدیت تحت پیگرد قرار گیرند و مجازات شوند، در آینده کمتر شاهد اینگونه جنایات گسترده خواهیم بود.

آمریکا اخیرا شاهد افزایش چشمگیر تیراندازی های مرگبار بوده است؛ روز شنبه یک فرد مسلح پس از ورود به فروشگاه والمارت در شهر مرزی ال پاسو تگزاس، 20 تن را کشت و 26 نفر دیگر را زخمی کرد. عامل این تیراندازی مرگبار جوان سفیدپوستی به نام پاتریک کروسیوس بود. این جوان 21 ساله و اهل دالاس، پیش از دستگیری در بیانیه ای به ملی گرا بودن خود اعتراف و گفت که این تیراندازی را به خاطر هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام داده است.

چند ساعت بعد بر اثر تیراندازی در دیتون، اوهایو، دستکم 9 نفر کشته و بیش از 12 تن زخمی شدند. گفته می شود این دو تیراندازی ارتباطی با یکدیگر ندارند. در تیراندازی هفته گذشته در ایالت کالیفرنیا هم سه تن کشته و بیش از ده ها نفر زخمی شدند.

این در حالی است که تنها اقدامی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در قبال این حوادث خونین انجام داد تنها ابراز تاسف بود. مقامات مختلف آمریکایی علی الخصوص دموکرات ها، ترامپ و سیاست های نژادپرستانه او را عامل این کشت و کشتارهای گسترده می دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 244

به "تیراندازی های خونین آمریکا ریشه در فرهنگ و تاریخ این کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی های خونین آمریکا ریشه در فرهنگ و تاریخ این کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید