توافق نظامی مصر با یک کشور آفریقایی در بحبوحه بحران سد النهضه

به گزارش مجله هدیه، در بحبوحه شکست مذاکرات سد النهضه میان مصر و اتیوپی؛ قاهره به تازگی توافق نظامی را با بروندی که یکی از کشورهای حاشیه رود نیل است، امضا کرد.

توافق نظامی مصر با یک کشور آفریقایی در بحبوحه بحران سد النهضه

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به نقل از الیوم السابع، محمد فرید، رئیس ستاد مشترک ارتش مصر و بریم نیونجابو، رئیس نیروهای دفاع ملی بروندی در حاشیه نخستین نشست کمیته نظامی دو کشور به منظور تقویت همکاری نظامی دو طرف، این پروتکل را امضا کردند.

تامر الرفاعی، سخنگوی ارتش مصر گفت که هدف از این پروتکل همکاری در زمینه های آموزش و تمرین های مشترک و آمادگی ها است تا امکان تبادل تجارب دو طرف را فراهم سازد و همچنین تاکیدی بر توافق در دیدگاه ها نسبت به موضوعات مربوط به منافع مشترک نیروهای مسلح دو کشور باشد.

پروتکل همکاری نظامی امضا شده، دومین پروتکل امضا شده از سوی مصر طی چند روز گذشته است.

مصر پیشتر توافق های مشابهی را با اوگاندا و سودان در مارس گذشته امضا نموده بود.

امضای این توافق در پی ساخت سد النهضه صورت گرفته است. اتیوپی در سال 2011 آغاز به ساخت این سد کرد، بدون آنکه توافقی را با مصر و سودان حاصل کند.

سودان نسبت به تاثیر این سد بر سهم آبی و کاهش انتقال آب به اراضی خود نگران است چراکه سد النهضه بر سدهای سودان و توانایی آن برای فراوری برق تاثیر می گذارد. مصر نیز هراس دارد که این سد بر سهم آبی آن تاثیر بگذارد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1611

به "توافق نظامی مصر با یک کشور آفریقایی در بحبوحه بحران سد النهضه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق نظامی مصر با یک کشور آفریقایی در بحبوحه بحران سد النهضه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید