تمهیدات سازمان تامین اجتماعی در روزهای شیوع بیماری کرونا

به گزارش مجله هدیه، مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، گفت: مشاهده فیش حقوقی، حکم افزایش سالیانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق و کسر اقساط معوق به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری انجام می گیرد.

تمهیدات سازمان تامین اجتماعی در روزهای شیوع بیماری کرونا

به گزارش مجله هدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این سازمان یکی از نهادهایی است که مستقیما با زندگی روزمره بسیاری از افراد در ارتباط است؛ پرداخت حق بیمه، غرامت دستمزد ایام بیکاری، مستمری بازنشستگان، بازماندگان و از کارافتادگان، بازرسی از واحدها و صنف های مختلف تنها بخشی از رابطه تنگاتنگ تامین اجتماعی با شهروندان به شمار می رود. اما باتوجه به شرایط موجود در جامعه این سوال پیش می آید که این سازمان چه تمهیداتی در رابطه با کاهش بار مراجعات در این روزها و ماه های کرونایی در نظر گرفته است.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، در مورد اقدامات این سازمان در این پیک زمانی، در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با تأکید بر استفاده از خدمات غیرحضوری، بدون احتیاج به مراجعه به شعب تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر فرایند اخذ اثر انگشت در تمامی قرادادها و فرم ها حذف شده است.

جعفر سمساری اعلام کرد: دفترچه تمامی بیمه شدگانی که دفترچه درمانی شان تا انتها بهمن ماه 1398 دارای اعتبار بوده و استحقاق دریافت درمان داشته اند، تا انتها فروردین ماه 1399 دارای اعتبار است و این افراد بدون احتیاج به مراجعه برای تمدید دفترچه تا زمان اعلام شده می توانند از خدمات درمانی سازمان استفاده نمایند.

سمساری در رابطه با خدمات مستمری بگیران گفت: مشاهده فیش حقوقی، حکم افزایش سالیانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق و کسر اقساط معوق به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری انجام می گیرد.

وی، از انجام هماهنگی های لازم با بانک مرکزی و کانون بازنشستگان آذربایجان شرقی اطلاع داد و اضافه نمود: باتوجه به شرایط پیش آمده فرایند کنترل کفالت بازماندگان و مستمری بگیران که هر شش ماه یکبار انجام می شد، فعلا اجرا نمی گردد و احتیاجی به حضور در شعب تامین اجتماعی نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در مورد بازرسی های این مجموعه اعلام کرد: انجام بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان و بازرسی از کارگاه ها تا انتها فروردین ماه سال99 جز در موارد خاص نظیر درخواست صدور مفاصا حساب ماده 37 قانون تامین اجتماعی در مورد کارگاه های بدون سابقه، متوقف شده است.

وی ادامه داد: برای تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان و تداوم بیمه پردازی تا انتها فروردین سال 99 احتیاجی به استعلام از سازمان تامین اجتماعی نبوده و ادارات کل استانها باید مراتب را مستقیما به سازمان حمل و نقل و انتهاه های استان مربوطه منعکس نمایند.

سمساری در انتها از کاهش مراجعات حضوری به این مجموعه طی ماه جاری اطلاع داد و اضافه نمود: تمهیدات لازم برای مراقبت از همکاران بیمه و مراجعان در رابطه با مسائل بهداشتی در نظر گرفته شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 930

به "تمهیدات سازمان تامین اجتماعی در روزهای شیوع بیماری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات سازمان تامین اجتماعی در روزهای شیوع بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید