تسهیلات 5 میلیارد ریالی دانش بنیان ها وثیقه نمی خواهد

به گزارش مجله هدیه، معاون امور تعاون با اشاره به یکی از سیاست های دولت در تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی گفت: شرکت های دانش بنیان برای پرداخت تسهیلات تا سقف 5میلیارد ریال نیاز به وثیقه سپاری ندارند.

تسهیلات 5 میلیارد ریالی دانش بنیان ها وثیقه نمی خواهد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد کبیری, معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی یکی از سیاست های دولت در تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی را حمایت از شرکت های دانش بینان برشمرد و گفت: این شرکت ها برای پرداخت تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال نیاز به وثیقه سپاری ندارند.

وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی به این شرکت ها تا سقف پنج میلیارد ریال از سوی صندوق توسعه سرمایه گذاری تعاون با هدف کاهش ریسک مورد ضمانت قرار می گیرد.

معاون وزیر تعاون با اشاره به پیش بینی سهم 25درصدی تعاونی ها در تولید ناخالص داخلی کشور، گفت: با وجود حمایت هایی که از بخش تعاون در اقتصاد صورت می گیرد، تا به امروز این امر در حوزه تعاونی محقق نشده است.

وی مسائل فرهنگی در حوزه کار های مشارکتی را دلیل اصلی عدم دستیابی به این موفقیت از سوی شرکت های تعاونی دانست و اضافه کرد: برای فرهنگ سازی در حوزه تعاون، دستورالعمل احیاء تعاونی های دانش آموزش پس از هفت سال پیگیری در روز های اخیر ابلاغ شده است.

کبیری هدف اصلی از تدوین این دستورالعمل را فرهنگ سازی در حوزه تعاونی ها برای افزایش سطح مشارکت مردم در این فعالیت ها برشمرد.

وی ایجاد سامانه جامع هوشمند نظارتی بخش تعاون و راه اندازی پنجره واحد را هم از مهم ترین راه چاره ها برای اعتماد سازی عمومی حوزه تعاونی در سطح ملی بیان نمود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1554

به "تسهیلات 5 میلیارد ریالی دانش بنیان ها وثیقه نمی خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات 5 میلیارد ریالی دانش بنیان ها وثیقه نمی خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید