افسران تایلندی متهم به قاچاق مسلمانان میانمار شدند

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران : افسران ارشد ارتش تایلند متهم شده اند که در قاچاق مسلمانان از میانمار به تایلند و از آنجا به یک کشور ثالث دیگر دست داشته اند.

افسران تایلندی متهم به قاچاق مسلمانان میانمار شدند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش مجله هدیه به نقل از رویترز، رئیس ارتش تایلند، روز دوشنبه خواهان تحقیق و تفحص در خصوص دخالت افسران ارشد ارتش در خصوص قاچاق مسلمانان میانمار به وسیله کشورش شد.

افسران ارشد ارتش تایلند متهم شده اند که در قاچاق مسلمانان از میانمار به تایلند و از آنجا به یک کشور ثالث دیگر دست داشته اند.

چان اوکا رئیس ارتش تایلند می گوید: این مشکل مدتی وجود داشته است. هر کسی که تعیین گردد در این ماجرا دست داشته، به خصوص سربازان، تحت تعقیب قانون قرار گرفته، اخراج خواهد شد و متهم به بزهکاری خواهد بود.

چان اوکا در ادامه اضافه نمود شاید بعضی از افسران ارتش به این دلیل وارد ماجرای مسلمانان میانماری شده اند که عدم همدردی در مصیبت آنها کار سختی بوده است.

بنا بر گزارش رسانه های خبری تایلند، یک کارآگاه پلیس متوجه شده است که چندین افسر ارتش، که بعضی از آنها با درجاتی مانند سرهنگ و سرتیپ در قاچاق مسلمانان میانمار به مالزی به وسیله تایلند دست داشته اند و این کار سابقه ای چندین ساله داشته است.

بنا به تخمین کارشناسان سازمان ملل در سال 2012 حدود 13 هزار نفر به وسیله قایق های کوچک از میانمار و بنگلادش فرار نموده اند. این آمار نسبت به سال پیش از آن یک جهش بزرگ داشته است. این تعداد برای سال 2011 حدود 7 هزار نفر گزارش شده است.

در میانمار حدود 800 هزار نفر مسلمان زندگی می نمایند که فاقد دولت رسمی هستند و دولت میانمار آنها را به عنوان مهاجران غیر قانونی بنگلادشی می شناسد. هزاران نفر از این مسلمانان که ساکن بخش غربی میانمار هستند؛ در اثر خشونت های اخیر که از سوی بودایی های افراطی به طرز وحشتناکی روی داد از این کشور فرار کردند.

پلیس تایلند اعلام نموده است طی این ماه بیش از 600 مسلمان میانماری را که کوشش می کردند به طور غیر قانونی وارد تایلند شوند دستگیر نموده است. بعضی از دستگیر شدگان ماه ها خود را پنهان نموده بوده اند. دولت تایلند نیز اعلام نموده است با آژانس های بین المللی برای یاری رسانی به مهاجران دست گیر شده همکاری خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 296

به "افسران تایلندی متهم به قاچاق مسلمانان میانمار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسران تایلندی متهم به قاچاق مسلمانان میانمار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید