اعمال محدودیت های جدید ضد کرونا از امروز ، تداوم محدودیت های قبلی

به گزارش مجله هدیه، سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون شرایط کرونا در استان سمنان، گفت: با آغاز اعمال محدودیت های جدید مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز، محدودیت های مصوب قبلی همچنان به قوت خود باقی است؛ بنابراین محدودیت های جدید به محدودیت های قبلی اضافه می گردد و هیچ مصوبه قبلی لغو نشده است .

اعمال محدودیت های جدید ضد کرونا از امروز ، تداوم محدودیت های قبلی

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره شرایط بیماری کرونا در استان سمنان، گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان دارای فرایند افزایشی است و این فرایند صعودی با شیب تند و نگران کننده ای در حال امتداد است و در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان آغاز بیماری رسیده است.

وی اضافه نمود: اکنون شهرستان های آرادان، سرخه و مهدی شهر در شرایط قرمز بیماری یعنی خیلی پرخطر قرار دارند. همچنین شهرستان های دامغان، شاهرود، گرمسار و سمنان در این استان دارای شرایط مشکی یا فوق پرخطر هستند که ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه های 2، 3 و 4 در این شهرستان ها در حال اعمال بوده و لزوم نظارت دقیق بر اجرای صحیح محدودیت های مصوب در شهرستان های یادشده امری لازم است.

لاری ادامه داد: در هفته گذشته استان سمنان دومین استان کشور در بروز هفتگی موارد مثبت بستری و چهارمین استان کشور در بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا بوده است؛ به طوری که در هفته گذشته بروز هفتگی موارد مثبت در این استان 67 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت و بروز هفتگی موارد مرگ و میر استان حدود 79.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میانگین بروز در هر دو شاخص با اختلاف قابل توجهی از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

وی در ادامه تاکید نمود: میانگین سن بستری شدگان بیماری کرونا در استان سمنان 57 سال است و میانگین سن فوت شدگان بیماری در این استان 71 سال گزارش شده است و متاسفانه فرایند ابتلا به بیماری در استان همسو با سایر نقاط کشور به شکل خانوادگی گزارش شده است . امیدواریم با نهادینه شدن حس مسئولیت پذیری اجتماعی در عمل به توصیه ها و تداوم توسعه همکاری بین دستگاهی شاهد توقف شیوع گسترده بیماری در کشور باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت در انتها، گفت: با آغاز اعمال محدودیت های جدید مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز، محدودیت های مصوب قبلی همچنان به قوت خود باقی است؛ بنابراین محدودیت های جدید به محدودیت های قبلی اضافه می گردد و هیچ مصوبه قبلی لغو نشده است .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 1359

به "اعمال محدودیت های جدید ضد کرونا از امروز ، تداوم محدودیت های قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های جدید ضد کرونا از امروز ، تداوم محدودیت های قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید