اعتراض رسمی عمان به بمباران مقر سفیرش در صنعاء

به گزارش مجله هدیه، دولت سلطان نشین عمان نسبت به بمباران ساختمان مقر اقامت سفیرش در صنعاء اعتراض کرد.

اعتراض رسمی عمان به بمباران مقر سفیرش در صنعاء

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه به نقل از پایگاه خبری المنار، دولت سلطان نشین عمان اعتراض رسمی خود را نسبت به بمباران مقر اقامت سفیر خود در صنعاء توسط جنگنده های متجاوزان سعودی را اعلام داشت و از سازمان ملل خواست برای تجاوز به یمن حد و حدود و سرانجامی را معین سازد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سلطان نشین عمان در مسقط در این باره با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد: دیروز آدینه سلطان نشین عمان با اندوهی فراوان خبر حمله به منزل سفیر سلطان نشین عمان در صنعاء را دریافت کرد، این اقدام به منزله نقض صریح عهدنامه های بین المللی و قوانین بین المللی است، قوانینی که همیشه بر حرمت ساختمان های بین المللی تاکید داشته اند.

وی در این بیانیه که خبرگزاری رسمی سلطان نشین عمان هم آن را مخابره نموده ، افزوده است: دولت سلطان نشین عمان ضمن محکوم کردن این تجاوز با سخت ترین عبارات ممکن از سازمان ملل می خواهد تمام تدابیر لازم را که در برگیرنده سرانجام یافتن این جنگ کنونی است در یمن در پیش گیرد، تا این قبیل اقدامات باعث تهدید امنیت منطقه نگردد.

در سرانجام این بیانیه سلطان نشین عمان چنین آمده است: ما از تمام گروه های یمنی می خواهیم تا اختلافات را کنار گذاشته و برای بازگشت ثبات و امنیت به کشور دوست و برادر یمن کوشش نمایند.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 471

به "اعتراض رسمی عمان به بمباران مقر سفیرش در صنعاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی عمان به بمباران مقر سفیرش در صنعاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید